Wadowicka komenda policji otrzymała nowy defibrylator, który dostępny będzie całodobowo u wadowickic
W wadowickiej komendzie policji dostępny jest defibrylator AED

Wadowicka komenda policji otrzymała nowy defibrylator, który dostępny będzie całodobowo u wadowickich dyżurnych. Urządzenie ratujące życie przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowi. Zwiększy ono bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Wadowic, jak i osób odwiedzających komendę.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach otrzymała nowy defibrylator AED, przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Urządzenie będzie dostępne przez 24 godziny na dobę u wadowickich dyżurnych.  

Może z niego skorzystać osoba udzielająca pierwszej pomocy drugiej osobie  w przypadku nagłego zatrzymania pracy serca. Urządzenie działa na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii. Urządzenie  wykrywa zagrażający życiu niewłaściwy rytm serca (migotanie komór serca). Jego obsługę ułatwiają intuicyjne piktogramy oraz wspomaganie głosowe.

 

Defibrylacja jest zabiegiem medycznym polegającym na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii w celu przywrócenia prawidłowego rytmu pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia pozwala na przeżycie w ok. 75% przypadków.

Warto dodać, że takie urządzenie w lipcu 2014 zainstalowano również w północnej części Placu Jana Pawła II w Wadowicach, tuż obok budynku magistratu i ulicy Krakowskiej, dzięki staraniom Grupy Medycznej OSP Wadowice i Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Y. 2019-01-04 15:09
Powinny być także przy kościołach, wszystkich urzędach i w placówkach ochrony zdrowia.
Cytować
0 #2 Mariolka 2019-01-06 13:19
Takie defibrylatory to powinny być w każdym pokoju przesłuchań.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.