Sylwester i Nowy Rok był raczej spokojny na drogach powiatu wadowickiego. Oprócz 6 niegroźnych kolizji
Rekordzista w Nowy Rok miał 3,4 promila! Pijanego kierowcę zatrzymano obywatelsko

Sylwester i Nowy Rok był raczej spokojny na drogach powiatu wadowickiego. Oprócz 6 niegroźnych kolizji trafił się kierowca, który wsiadł za kółko mając 3,4 promila. Pijaka obywatelsko zatrzymało trzech mężczyzn.

Sylwester i Nowy Rok należał raczej do spokojnych na drogach powiatu wadowickiego. W poniedziałek (31.12) i wtorek (1.01) doszło do 6 niegroźnych kolizji drogowych w Roczynach, Inwałdzie, Choczni, Przytkowicach i Wadowicach, w których na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło we wtorek (1.01)Przytkowicach, gdzie kierujący volkswagenem t5 nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru skrętu do posesji i doprowadził do zderzenia z mercedesem, którego kierowa w tym samym czasie nieprawidłowo rozpoczynał manewr wyprzedzania na podwójnej linii ciągłej. Obaj kierowcy byli trzeźwi, ale kierowca mercedesa miał już wcześniej odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźni zostali ukarani mandatami.

Nie zabrakło tradycyjnie już pijanych kierowców. W Nowy Rok około 3 nad ranem na ulicy Powstańców Warszawy w Andrychowie trzech mężczyzn zauważyło opla astrę, którego styl jazdy sugerował, że jego kierowca jest "pod wpływem". Kiedy zatrzymał się i wyszedł z pojazdu,  żeby załatwić potrzebę fizjologiczną, mężczyźni dokonali obywatelskiego zatrzymania 37-latka. Ich obawy okazały się słuszne.

Kierowca miał 3,4 promila alkoholu we krwi. Zatrzymano mu prawo jazdy, został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań w Andrychowie – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.