Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której
Policja zatrzymała 20-latka. Napadł z nożem w sklepie pracownika ochrony

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie miasta. 20–latek chcąc utrzymać skradziony towar szarpał się z interweniującym pracownikiem ochrony, po czym groził mu przy użyciu noża. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

W środę (12.12) andrychowski komisariat otrzymał zgłoszenie, że w jednym  ze sklepów na terenie Andrychowa doszło do kradzieży.

Z ustaleń policjantów wynikało, że młody mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży, gdy przekroczył linię kasy nie płacąc za towar, który schowany był w torbie (jak się później okazało artykuły spożywczo – przemysłowe i alkohol). Ochroniarz sklepu poprosił 20-latka o okazanie zawartości torby, ten jednak odmówił, po czym wywiązała się awantura, a następnie doszło między nimi do szarpaniny. W pewnym momencie złodziej wyciągnął z kieszeni nóż, przy użyciu którego groził pracownikowi ochrony – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Między mężczyznami ponownie doszło do kolejnej szamotaniny, w efekcie której złodziej przewrócił ochroniarza na podłogę i kopał go po całym ciele. Sprawcy przestępstwa udało się uciec zabierając skradziony  alkohol.

Policjanci wszczęli poszukiwania mężczyzny. Do czynności skierowano również przewodnika z psem tropiącym, niestety pies utracił trop na jednej z andrychowskich ulic. Kryminalni jednak ustalili sprawcę przestępstwa, który po około 2,5 godziny od chwili zdarzenia został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

20-latek został trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży rozbójniczej i lekkiego uszkodzenia ciała. W czwartek (11.12) Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 masakra 2018-12-14 16:26
A co tylko sam ochroniarz był nikt mu nie pomogł z awanturnikiem
szok to sie dzieje robic sie nie chce to trza ukrasc
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.