W okresie od 1 do 15 grudnia  na terenie województwa śląskiego i małopolskiego obowiązuje zakaz nos
Drukuj
Jest czasowy zakaz noszenia broni w naszym województwie

W okresie od 1 do 15 grudnia  na terenie województwa śląskiego i małopolskiego obowiązuje zakaz noszenia wszelkiego rodzaju broni. Jak się okazuje, nie wszyscy o tym jednak wiedzą lub pamiętają...

Pewnie dotyczy to promila mieszkańców powiatu wadowickiego, ale warto odnotować. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16 października, w okresie od 1 do 15 grudnia tego roku na terenie województwa śląskiego i małopolskiego obowiązuje zakaz noszenia wszelkiego rodzaju broni. Jak się okazuje, nie wszyscy o tym jednak wiedzą lub pamiętają...

W poniedziałek (3.12) Komenda Powiatowa Policji w Krakowie otrzymała zgłoszenie z Oddziału Celnego w porcie lotniczym Kraków-Balice o mężczyźnie, który przewoził sztucer myśliwski (Blaser R93) wraz z 40 sztukami amunicji. Ustalono, że to 68-letni mieszkaniec Katowic, który przyleciał z USA. Miał on pozwolenie na broń wydane przez śląską policję jak również zgodę na jej czasowy wywóz za granicę. Mężczyzna, który właśnie wrócił po kilku tygodniach do Polski nie wiedział jednak, że w Małopolsce i na Śląsku od 1 grudnia  czasowo zakazano noszenia broni i jej przemieszczania. Nie umknęło to uwadze funkcjonariuszy celno-skarbowych, którzy sprawę przekazali policji. Policjanci przejęli broń od myśliwego i złożyli ją na przechowanie do magazynu KWP w Krakowie. Mężczyzna odzyska swój sztucer po okresie obwiązywania przedmiotowego zakazu.

Policja przypomina o czasowym zakazie noszenia broni (zakaz nie dotyczy służb ochrony, ochrony misji dyplomatycznych, itp.). Zakazem jest objęta m.in. broń palna (bojowa, myśliwska, sportowa, gazowa, alarmowa i sygnałowa), broń pneumatyczna, miotacze gazu, broń biała (ostrza ukryte, kastety, nunczako), pałki posiadające zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierające wkładki z takiego materiału, pałki wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujące kij bejsbolowy, broń cięciwowa w postaci kusz, przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

Naruszenie zakazu stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny nawet do 5 tysięcy złotych (art. 51 ust. 2 pkt 10 ustawy o broni i amunicji).

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Podczas spaceru natknął się w lesie na plantacje marihuany

Dwunastolatka potrącona na przejściu dla pieszych

Nie żyje Edward Wyroba

Pożar w kamienicy na Zatorskiej w Wadowicach. Cofka z pieca

Okradli domek letniskowy w Mucharzu. Długo nie cieszyli się łupem