Zarzut kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy ukradli tablet i telefon w jednym z wadowickich s
Ukradli w sklepie tablet i telefon. Długo nie nacieszyli się łupem...

Zarzut kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy ukradli tablet i telefon w jednym z wadowickich sklepów. Wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na kwotę prawie 1100 złotych. O losie sprawców zdecyduje teraz sąd.

We wtorek (27.11) około południa, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w placówce handlowej na terenie miasta doszło do kradzieży sklepowej. Łupem złodziei padł telefon komórkowy oraz tablet o łącznej wartości około 1100 złotych. 59-letni mężczyzna został ujęty przez pracownika sklepu, natomiast drugiemu udało się uciec zabierając skradzione przedmioty.

Jak wynikało z ustaleń, mężczyźni wspólnie weszli do obiektu handlowego, gdy 59-latek rozmawiał z pracownikiem, drugi z mężczyzn wykorzystał sytuację i zabrał leżący na stoliku tablet i telefon, po czym oddalił się z miejsca – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, około 30 minut od kradzieży drugi sprawca (49-letni mieszkaniec gminy Spytkowice) został ustalony i zatrzymany na ulicy Sienkiewicza w Wadowicach. Podczas kontroli osobistej ujawniono przy mężczyźnie tablet i kartę SIM, jak poinformował, telefon  miał sprzedać przypadkowo napotkanej osobie zaraz po wyjściu ze sklepu.

Sprawcy przestępstwa trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W środę (28.11) przedstawiono im zarzut, do którego się przyznali.  Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.