Dachowanie w Witanowicach oraz kolizja w Brodach. To dwa groźne zdarzenia, do których doszło na drogac
Groźne zdarzenia na drogach. Synoptycy dalej ostrzegają

Dachowanie w Witanowicach oraz kolizja w Brodach. To dwa groźne zdarzenia, do których doszło na drogach powiatu wadowickiego w ostatnich godzinach. Tymczasem synoptycy nadal ostrzegają przez złymi warunkami pogodowymi i zarazem drogowymi.

W ciągu ostatnich godzin na drogach powiatu wadowickiego doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, na które niewątpliwy wpływ miały warunki drogowe.

W poniedziałek (26.11) tuż po północy kierowca fiata punto nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jedni i dachował. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z tutejszego OSP oraz policję. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Z kolei około 7:00 na ulicy Krakowskiej w Brodach, kierująca fiatem seicento, jadąc w kierunku Krakowa nie zachowała bezpieczniej odległości pomiędzy pojazdami i doprowadziła do najechania na tył volkswagena golfa. Tu również nikomu na szczęście nic się nie stało. Sprawczyni zdarzenia była trzeźw,a została ukarana mandatem.

Niestety meteorolodzy w dalszym ciągu nie mają dobrych wiadomości dla kierowców. Do wtorkowego (27.11) poranka na naszych drogach będzie dalej mokro i ślisko.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C. Po okresie ważności ostrzeżenia temperatura będzie ujemna – możemy przeczytać w wydanym przez IMGW ostrzeżeniu pogodowym dla Małopolski.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Aga 2018-11-29 11:48
Jeżeli pisze się artykuły to wiadomości powinno się mieć sprawdzone. W wypadku w Brodach sprawczyni nie została ukarana mandatem, została pouczona.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.