Spadł pierwszy drobny śnieg tej jesieni, obniżyła się temperatura, co spowodowało, że na drogach z
Pogorszyły się warunki na drogach, posypały się kolizje

Spadł pierwszy drobny śnieg tej jesieni, obniżyła się temperatura, co spowodowało, że na drogach zrobiło się ślisko i jeszcze niebezpieczniej. Posypały się kolizje.

Tak jak zapowiadali meteorolodzy, nad Polskę przyszedł niż, który spowodował znaczne obniżenie temperatury w stosunku do tego, czym mogliśmy się cieszyć w ostatnim czasie. Temperatura spadła w okolicach 0 stopni a w niektórych miejscach powiatu niżej, spadł pierwszy niewielki śnieg tej jesieni a także deszcz, co spowodowało, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. Jak to bywa w takich przypadkach, na efekty nie trzeba było długo czekać...

Jak poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w ciągu ostatnich kilkunastu godzin na drogach powiatu wadowickiego doszło do siedmiu kolizji w takich miejscowościach jak Babica, Kalwaria Zebrzydowska (ulica Jagiellońska), Izdebnik, Wadowice (ulica Wojska Polskiego i Aleja Matki Bożej Fatimskiej) oraz Kossowej.

Na szczęście były to niewielkie kolizje, w których ucierpiały jedynie pojazdy a nie ludzie i nie było nawet konieczności wzywania pomocy medycznej, sprawcy zostali ukarani mandatami, głównie za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

W Nidku (gmina Wieprz) zatrzymano też kierowcę, który chyba chciał się ogrzać w taką pogodę alkoholem ale niestety siadł na pojazd mechaniczny doprowadzając w dodatku do kolizji.

Kierujący motorowerem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w słupek instalacji gazowej powodując jego wyrwanie – dowiedzieliśmy się od rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak się okazało, delikwent "wydmuchał" w alkomat aż 2,44 promila...

Policja apeluje o ostrożność za kierownicą. Taka pogoda ma utrzymać się do weekendu, potem ma się zrobić nieco cieplej.


(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 zakintos 2018-11-21 10:25
"sprawcy zostali ukarani mandatami, głównie za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych."
A kto jest sprawcą ???
Czy droga w tych miejscach kolizji była właściwie utrzymana ? Tego się nie dowiemy.
A informacja o załamaniu pogody była już tydzień wcześniej !!!
Cytować
+4 #2 Poirytowana 2018-11-21 12:06
A czemu nie kara dla drogowców?!? Czy stan drogi był odpowiedni? Najłatwiej wlepić kierowcy mandat i po sprawie...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.