W Wadowicach na skrzyżowaniu ulicy Polnej, Bałysa i leżącej w ciągu drogi krajowej nr 28 Zegadłowic
Znowu zderzenie na tym skrzyżowaniu. Są poszkodowani

W Wadowicach na skrzyżowaniu ulicy Polnej, Bałysa i leżącej w ciągu drogi krajowej nr 28 Zegadłowicza doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby zostały poszkodowane. Niestety to bardzo niebezpieczne miejsce, na którym ciągle dochodzi do tego typu zdarzeń.

W poniedziałek (19.11) przed godziną 19:00 w Wadowicach na skrzyżowaniu ulic Bałysa, Polnej i leżącej w ciągu drogi krajowej nr 28 ulicy Zegadłowicza doszło do groźnego zdarzenia. Zderzyły się tutaj dwa samochody osobowe.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się dwoma poszkodowanymi osobami.

Ruch w tym miejscu przez dłuższy czas odbywał się wahadłowo. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

To ruchliwe skrzyżowanie należy niestety do jednych z najniebezpieczniejszych miejsc w Wadowicach. Bardo często dochodzi tutaj do kolizji a także wypadków.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 nikimaly 2018-11-19 21:08
Przyczyna niebezpieczeńst wa to przesunięcie osi dróg podporządkowany ch w lewo - tak nigdy nie powinno być.
Propozycja minimum to: trzeci pas ruchu od Lidla do skrzyżowania z ul.Putka.
Cytować
+6 #2 Pogodynka 2018-11-19 23:28
Polna powinna byc jednokierunkowa -> brak mozliwosci wjazdu na Zegadlowicza. Ewentualnie dwukierunkowa z nakazem jazdy w prawo - w strone miasta. Najwiecej korkow/kolizji powoduja samochody chcace z Polnej jechac w lewo na Sucha. To jest droga lokalna, dojazd do skladow, a gro ludzi wykorzystuje ja jako skrot na Sucha i pcha sie potem niemilosiernie. ..
Cytować
+8 #3 świadek 2018-11-19 23:56
W tym wypadku akurat samochód wyjeżdżający z ul. W. Bałysa nie zastosował się do znaku STOP i nie patrząc czy jedzie coś z lewej strony wyjechał wprost pod koła samochodu jadącego prawidłowo drogą z pierwszeństwem w stronę suchej.
Cytować
+3 #4 kierowcaod 1962 2018-11-20 14:29
Panowie kierowcy i piszący ,zgonie z kodeksem drogowym jeżeli pojazdy na takim skrzyżowaniu skręcająe LEWO to powinni mijać się Prawą stroną ,tylko ilu kierowców o tym pamięta i wie?????
Cytować
+2 #5 Jack 2018-11-20 16:19
Dokończyć obwodnicę na Suchą od BP i natężenie ruchu się zmniejszy ,a najważniejsze ciężki transport samochodowy zniknie wraz z drogą krajową która teraz przebiega przez środek tak ruchliwego obszaru ,obok dużego osiedla .
Cytować
+1 #6 STOP 2018-11-21 09:33
Cytuję świadek:
W tym wypadku akurat samochód wyjeżdżający z ul. W. Bałysa nie zastosował się do znaku STOP i nie patrząc czy jedzie coś z lewej strony wyjechał wprost pod koła samochodu jadącego prawidłowo drogą z pierwszeństwem w stronę suchej.

Nadmierna szybkość pojazdu jadącego w stronę suchej doprowadziła do kolizji jeździcie tam na tym odcinku jak wariaty!!!
Postawić tam ukryty radar!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.