Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wadowicach w centrum Wysokiej i na Zarąbkach w Kleczy trwają remont
Remonty dróg w  Kleczy i Wysokiej. Do Krakowa pojedziemy wygodniej

Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wadowicach w centrum Wysokiej i na Zarąbkach w Kleczy trwają remonty dróg powiatowych. Dziurawe nawierzchnie zastępowane są świeżym asfaltem. Tym samym kolejne alternatywne drogi do Krakowa zyskują nowe oblicze.

Dobra wiadomość dla kierowców. W Kleczy wyremontowano właśnie najbardziej zniszczony, 800-metrowy fragment drogi na Zarąbkach, pomiędzy POM-em, a szkołą.

To jednak nie wszystko. W Wysokiej modernizowany jest blisko pół kilometrowy odcinek od szkoły w kierunku Stanisławia Górnego. To kolejny etap modernizacji trasy Wadowice-Wysoka, na której w ciągu tej kadencji, niemal w całości z budżetu powiatu, wyremontowano już prawie 7,5 km świeżego asfaltu.

Pomiędzy obiema wyremontowanymi drogami na Wysokiej pozostał fragment starego asfaltu w samym centrum. Pominęliśmy go przy obecnym remoncie, ponieważ okazało się, że to miejsce wymaga kompleksowej przebudowy, z nowymi krawężnikami i oznakowaniem. Ten fragment, jak i pozostała część drogi w stronę Wysokiej zostanie wpisana do przyszłorocznego budżetu – zapowiada starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

To niejedyne inwestycje drogowe, jakie starostwo przeprowadziło w ostatnich tygodniach. Niedawno oddano do użytku 3,3 km odcinek drogi na linii Tłuczań-Wyźrał (o wartości 4,2 mln zł). Z kolei w Tomicach od kilku miesięcy trwa modernizacja ul. Floriańskiej, obejmująca zakończoną już stabilizację osuwiska (o wartości 1,1 mln zł) oraz wymianę nawierzchni na odcinku 1,3 kilometra. W Rzykach natomiast powstała ścieżka rowerowa oraz chodnik na odcinku drogi prowadzącej na Czarny Groń.  Trwają również remonty dróg i chodników m.in. w RzykachKaczynie, Witanowicach, czy w Lanckoronie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 wyborca 2018-10-19 10:47
Czego to się nie robi przed samymi wyborami. Więc jak się okazuje, da się... tylko dlaczego dopiero teraz? Gdzie był Starosta przez całe minione 4 lata? Nie chciało się i miało się mieszkańców w d....? A teraz potrzeba poparcia w wyborach, to nagle wszystko dla ludzi? A jak mnie wybierzecie to następne inwestycje może będziecie mieli przed następnymi wyborami?
Cytować
+3 #2 Mieszkaniec Gminy 2018-10-19 10:54
Zgadzam się z przedmówcą, zrobić byle jak po łebkach, byle było się czym pochwalić. A chodnik wzdłuż powiatówki w Kleczy Górnej w stronę Stryszawa najpierw miał być gotowy do połowy roku, potem na 1 września, teraz do 31 października, a ostatecznie nie zostanie skończony, bo na ostatnich 200m,ktore są ujęte w projekcie nie wbito ani łopaty. Dlaczego? Bo pan Starosta i wicestarosta podpisali umowę z wynagrodzeniem kosztorysowyma nie ryczaltowym. Czy terazzapłaci wykonawcy całość kwoty za niewykonalne w całości zadanie, a za resztę, za która już będzie zapłacona, zapłaci drugi raz komuś innemu? To jest dyscyplina finansowa w samorządzie wg panów Kalińskiego i Góreckiego? Zobaczymy co na to NIK.
Cytować
+8 #3 Masakra 2018-10-19 10:59
Cytuję wyborca:
Czego to się nie robi przed samymi wyborami. Więc jak się okazuje, da się... tylko dlaczego dopiero teraz? Gdzie był Starosta przez całe minione 4 lata? Nie chciało się i miało się mieszkańców w d....? A teraz potrzeba poparcia w wyborach, to nagle wszystko dla ludzi? A jak mnie wybierzecie to następne inwestycje może będziecie mieli przed następnymi wyborami?


No tak, wyremontował 80 km dróg przez 4 lata, czyli więcej niż przez dwie poprzednie kadencje, a Tobie ciągle mało.
Cytować
+11 #4 Kolega z PiS 2018-10-19 11:14
Drogi drogami A co z wodociągami obiecanymi od kilkunastu lat?
Cytować
-3 #5 Po Owocach Poznacie 2018-10-19 11:53
I mamy kolejny przykład Bardzo dobrej Realizacji Pana Kalińskiego. Co tu dużo pisać to jedyny człowiek który jest w stanie realnie ogarnąć temat obwodnicy, mostów itd. Zdobył doświadczenie w starostwie wie jak pozyskiwać środki i to w gigantycznych ilościach co przekłada się na osiągnięcia i km asfaltu, chodników,...

To człowiek który jest odpowiedzialny - założył rodzinę, nie ganiał na ważne spotkania w adidasach i na sportowo. W jego projektach koła nie odpadają...
Cytować
+4 #6 ciapa 2018-10-19 12:06
dramat -co ;to za syf, wchodzę na jakiekolwik material na wadowice24 i slysze ten ciapciowaty głos kłamliweg;o clhłopca z Łączan. Radaktorze plaski przesadz;iliści e, nawet komuchy nie byli tak nachalni. Walczy plaski o 1650 alboi i więcej. Normalnośc to nie kalinski - klamca i oszust, ani tez klinowski aferzysta z parku miejsku
Cytować
+6 #7 Xyz 2018-10-19 12:16
A droga z Wysokiej na Kalwarie jest w stanie opłakanym. Tym się nikt nie zajmie remontuje się drogi gdzie jeżdżą tylko ciągnikami... Ale tak jest że to co mówią ci co potrzebują ma się przez władze w du...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.