Połamane drzewa i konary na drogach, wywrócone ogródki, zerwane linie energetyczne: to efekt wichury,
Połamane drzewa, konary na drogach. Wichura dała się we znaki

Połamane drzewa i konary na drogach, wywrócone ogródki, zerwane linie energetyczne: to efekt wichury, jaka przeszła nad powiatem wadowickim. Strażacy odnotowali i ciągle  odnotowują sporo interwencji.

Sprawdziły się prognozy synoptyków dotyczące wiatru.  Niewielki niż, utworzony na froncie związanym z niżem skandynawskim, który pojawił się nad Polską wygenerował spory wiatr. Wichura, która przetoczyła się w niedzielny (23.09) wieczór i poniedziałkową (24.09) noc spowodowała sporo zamieszania.

Strażacy odnotowali kilkadziesiąt interwencji związanych głównie z połamanymi i wywróconymi drzewami. Tak było m.in. w Andrychowie na ulicy Strefowej, w Zebrzydowicach, Sułkowicach, Tomicach czy Lanckoronie.

We Frydrychowicach połamane przez wichurę konary drzew spadły na ulicę Wadowicką, strażacy z tamtejszej OSP usuwali je kilka godzin. W Wadowicach wiatr poprzewracał i zniszczył ogródek na ulicy Zatorskiej. Strażacy ciągle wzywani są do kolejnych interwencji.

Sporo pracy mają też służby energetyczne. Zerwane przez wiatr linie spowodowały brak prądu m.in. w Marcyporębie i Lgocie.

Według prognoz wiatr może powiać jeszcze do południa, chociaż alerty o wichurze obowiązują do poniedziałku (24.08) do godziny 18:00.

 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Jasnowidz 2018-09-24 12:36
SPRAWDZA SIE PRZEPOWIEDNIA :APOKALIPSY =ARMAGEDON" tuż tuż.

Nad Polske nadciąga "TORNADO", szybkość wiatru do 180km/h.
Ps.
https://www.youtube.com/watch?v=Vj9Lk_ORa4k
Cytować
0 #2 FILM Z AKCJI 2018-09-24 19:35
https://www.youtube.com/watch?v=VMr_mo8DKxE&t=15s
Cytować
-2 #3 wicher 2018-09-24 22:06
Przecieź ostrzegali i co ? Niechciało się złoźyć parasoli? Obciąźyć za zniszczone parasole,za naraźenie innych
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.