W związku z uroczystościami religijnymi związanymi z XXVI Pielgrzymką Rodzin Archidiecezji Krakowskie
Utrudnienia dla kierowców w  Kalwarii. Uroczystości religijne w klasztorze

W związku z uroczystościami religijnymi związanymi z XXVI Pielgrzymką Rodzin Archidiecezji Krakowskiej z udziałem członków episkopatu, do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjedzie około 40  tysięcy wiernych. Kierowców niestety czekają utrudnienia...

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach  informuje, że w niedzielę (16.09) na terenie Sanktuarium OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej  odbywać się będą uroczystości religijne związane z XXVI Pielgrzymką Rodzin Archidiecezji Krakowskiej z udziałem członków episkopatu oraz około  40 tysięcy wiernych. W związku z tym od godziny 6:00 do 15:00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej krajowej nr 52 i drodze wojewódzkiej nr 953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drodze powiatowej  relacji:  Kalwaria Zebrzydowska  –  Stryszów  zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami  w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów służbę będą pełnili funkcjonariusze Ruchu Drogowego.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych przeznaczonych na lokalizację  parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystość, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tym dniu z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg krajowych nr 7, nr 28 i nr 44 – czytamy w komunikacie policji.

Policja apeluje do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policjantów i służby porządkowe. W pobliżu samego klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.