W Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do zderzenia ambulansu kalwaryjskiego Zespołu Ratownictwa Medycznego z
W Kalwarii karetka zderzyła się z osobówką

W Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do zderzenia ambulansu kalwaryjskiego Zespołu Ratownictwa Medycznego z samochodem osobowym. Jak się okazuje, obaj kierowcy nie zachowali należytej ostrożności...

W czwartek (13.09) po godzinie 6:00 rano w centrum Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do groźnego zderzenia z udziałem ambulansu z kalwaryjskiego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Jak wstępnie ustalono, kierowca karetki pogotowia jadąc aleją Jana Pawła II w kierunku ulicy Mickiewicza zderzył się z samochodem seat leon. Oboje kierowcy nie zachowali należytej ostrożności – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Samochody zostały uszkodzone, nic nikomu na szczęście się nie stało. Jak się dowiadujemy, karetka jechała na sygnale. Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia, najprawdopodobniej zawinili obaj kierowcy. Wobec nich zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Wypadki z pojazdami uprzywilejowanymi w powiecie wadowicki nie są taką rzadkością, jak mogło by się wydawać. Jeden z groźniejszych do jakich doszło w ostatnim czasie, miał miejsce w styczniu 2017 roku w Wadowicach. Jadąca z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi karetka zderzyła się z wyjeżdżającym z ulicy Legionów od strony "Papierni" oplem astrą na suskich rejestracjach. Jego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa. Nic nikomu się nie stało, ale ambulans na kilka tygodni, z powodu uszkodzeń, został unieruchomiony.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Flaschflesch 2018-09-13 13:52
Nie cierpię jechać przez Kalwarię, a niestety codziennie muszę. Nie dość ze wzniesienie auto mam stare i moze zgasnac to kierowcy debile podjezdzaja blisko pod sam zderzak. Po drugie wieczne korki. Jeszcze teraz roboty drogowe. Naprawde nie da sie czegos z tym zrobic ?
Cytować
+1 #2 Piotr13021991 2018-09-13 20:44
Cytuję Flaschflesch:
Nie cierpię jechać przez Kalwarię, a niestety codziennie muszę. Nie dość ze wzniesienie auto mam stare i moze zgasnac to kierowcy debile podjezdzaja blisko pod sam zderzak. Po drugie wieczne korki. Jeszcze teraz roboty drogowe. Naprawde nie da sie czegos z tym zrobic ?da się zrobić. Proponuję skorzystać z BlaBlaCar (płacisz tylko nie wielką część na paliwo lub w 100 % darmowy autostop
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.