Dzielnicowi z Andrychowa, mł. asp. Dominik Para  oraz mł. asp. Paweł Rajda stanęli na podium wojewó
Andrychowscy dzielnicowi na podium wojewódzkich eliminacji

Dzielnicowi z Andrychowa, mł. asp. Dominik Para  oraz mł. asp. Paweł Rajda stanęli na podium wojewódzkich eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów "Dzielnicowy roku".

W czwartek (6.09) w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy roku".  W konkursie uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów ze wszystkich komend powiatowych i miejskich garnizonu małopolskiego.

Konkurs składał się z trzech konkurencji. Pierwszym etapem zmagań był egzamin wiedzy składający się z 60 pytań, który obejmował zagadnienia z zakresu prewencji, prawa, psychologii, zapobiegania przemocy w rodzinie czy przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej. Kolejnym etapem było strzelanie, natomiast ostatnia konkurencja to symulacja przyjęcia interesanta, w trakcie której policjant musiał zakwalifikować zdarzenie do określonej kwalifikacji prawnej i udzielić interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął mł. asp. Dominik Para na co dzień pełniący służbę w komisariacie policji w Andrychowie, na drugiej pozycji uplasował się st. sierż. Damian Łabędz z Komendy Miejskiej Policji Kraków, natomiast trzecie miejsce na podium zdobył mł. asp. Paweł Rajda - również funkcjonariusz  komisariatu policji w Andrychowie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 olo 2018-09-12 20:36
Brawo chłopaki!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.