W lesie na terenie gminy Brzeźnica jeden ze spacerowiczów znalazł niewybuch pochodzący z czasów II W
W lesie w Brzeźnicy znaleziono niewybuch. Zajęli się nim saperzy

W lesie na terenie gminy Brzeźnica jeden ze spacerowiczów znalazł niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Powiadomił służby. Znaleziskiem zajęli się policjanci oraz saperzy z Krakowa.

Takie znaleziska od czasu do czasu ciągle ujawniane są w powiecie wadowickim. W niedzielę (19.08) dyżurny Komendy Powiatowej Policji  w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie gminy Brzeźnica.

Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na jednej z leśnych dróg, spacerujący mężczyzna — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce zadysponowano policjantów z wadowickiej komendy, którzy zabezpieczyli teren. Powiadomiono też saperów z VI Brygady Desantowo – Szturmowej z Krakowa, którzy zabezpieczyli pocisk i przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Policja apeluje o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami.  W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić policję: jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą teren wokół niego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 oli 2018-08-20 16:34
pewnie na Niedzwiedziu znalazł dość tam tego jeszcze jest
Cytować
0 #2 Saper 2018-08-20 20:47
Gdzie mamy zdetonować w Urzędzie Miasta Czy w starostwie?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.