15 sierpnia to kolejny wolny dzień od prac. Dla wielu to czas wyjazdów i spotkań w gronie bliskich. To
Bezpieczny Sierpień 2018. Kolejna policyjna akcja

15 sierpnia to kolejny wolny dzień od prac. Dla wielu to czas wyjazdów i spotkań w gronie bliskich. To powoduje zwiększony ruch pojazdów a także wzrost zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stąd kolejna policyjna akcja "Bezpieczny Sierpień 2018".

W związku z 15 sierpnia, świętem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, dniem wolnym od pracy, od 14 do 16 sierpnia małopolska policja będzie prowadziła działania "Bezpieczny sierpień 2018". Funkcjonariusze ruchu drogowego przede wszystkim będą nadzorować główne szlaki komunikacyjne województwa , udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się zatorów będą upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.

W tym czasie należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające  na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików) czy kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Każda kontrola drogowa będzie wiązała się z badaniem trzeźwości kierującego.

Warto pamiętać, że w okresie wakacyjnym na terenie całego województwa policjanci prowadzą działania pod nazwą „TIR”, które są realizowane w szczególności na drogach ekspresowych i autostradach. Funkcjonariusze kontrolują kierujących samochodami ciężarowymi pod kątem stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W ubiegłym roku w okresie od 11 do 15 sierpnia na drogach naszego województwa doszło do 54 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosły 3 osoby. Rannych zostało 67 osób, odnotowano 432 kolizje drogowe. Ponadto ujawniono blisko 140 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Jak 2018-08-13 21:24
Funkcjonariusze kontrolują kierujących samochodami ciężarowymi pod kątem stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Co to mają kontrolować mają sowite kary nakładać za nieprzestrzegan ie przepisów aby mieli wyższe wynagrodzenie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.