Meteorolodzy zapowiadają spore opady w Małopolsce jak i w powiecie wadowickim. To może spowodować pod
Pogoda nie rozpieszcza, przybywa wody w rzekach i potokach

Meteorolodzy zapowiadają spore opady w Małopolsce jak i w powiecie wadowickim. To może spowodować podwyższenie lokalnych potoków i rzek do stanów wysokich a nawet ostrzegawczych. Rośnie poziom Wieprzówki i Skawy.

Jak informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach pogoda nie odpuszcza i w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin prognozuje się intensywne opady deszczu z burzami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów  od 35 do  50 mm, lokalnie w rejonach podgórskich i w górach do 70 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru nawet do 65 km/h.

W związku  opadami spodziewane są wzrosty poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo, szczególnie w zlewni Skawy, Raby i Dunajca, może zostać przekroczony stan alarmowy

Wadowicom w związku z zaporą w Świnnej Porębie powódź czy podtopienie raczej nie grozi: stan wody na czwartek (18.07) na  godzinę 16:10 to 125 cm, czyli w strefie stanów niskich (stan ostrzegawczy to 370 cm, zaś alarmowy to 490 cm). Stan Wieprzówki w Rudzach przy ujściu do Skawy to 178 cm (strefa stanów wysokich) zaś Wisły w Smolicach to 171 cm (strefa stanów wysokich, stan ostrzegawczy to 450 cm, stan alarmowy zaś 650 cm)

Według prognoz synoptyków, taka pogoda będzie utrzymywać się w naszym powiecie do soboty (21.07).

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 lump 2018-07-18 20:29
to miało lać po odpuście w kalwari
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.