Ponad połowa kontrolowanych kierowców jechała zdecydowanie za szybko. To wnioski po kolejnej, jednodni
Więcej niż połowa kontrolowanych kierowców jechała za szybko

Ponad połowa kontrolowanych kierowców jechała zdecydowanie za szybko. To wnioski po kolejnej, jednodniowej "Akcji prędkość" na drogach powiatu wadowickiego.

We wtorek (17.07) na terenie powiatu wadowickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach przeprowadzili kolejne działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem "Prędkość". Działania te mają przede wszystkim wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Jak wynika ze statystyk, nadmierna prędkość to nadal główną przyczyną wypadków drogowych.

Funkcjonariusze podczas działań, przy użyciu ręcznych mierników prędkości i wideorejestratora skontrolowali 53 pojazdy, których kierowcy aż w 31 przypadkach przekroczyli dozwoloną prędkość — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W działania zaangażowanych było 16 policjantów z wadowickiej drogówki.Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do warunków panujących na drodze. Mundurowi apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów duchu drogowego.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Przem 2018-07-18 14:53
A można ustalić ile osób zostało ukarnaxh mandatami? W końcu trwa ich akcja prorestacyjna?
Cytować
+4 #2 Pasażer 2018-07-18 18:18
Tak patrząc na zdjęcie ilustracyjne, od razu nasuwa się myśl czy kierowcy Jeepa, fiata i Citroena dostali mandaty
Cytować
-2 #3 dert 2018-07-18 21:16
Gdzie ma właczonego koguta ? i sami widzicie że chca podwyzek a nawet normalnie nie umia kontrolui przeprowadzić. Czyli pierwsze praca a poznie płaca. resztę nie wnikam .
Cytować
+2 #4 ktos 2018-07-19 07:30
Cytuję dert:
Gdzie ma właczonego koguta ? i sami widzicie że chca podwyzek a nawet normalnie nie umia kontrolui przeprowadzić. Czyli pierwsze praca a poznie płaca. resztę nie wnikam .

Nie musi mieć koguta zapalonego. Jest w terenie zabudowanym. Może zamiast pisać glupoty, zajrzyj do googli
Cytować
-1 #5 but 2018-07-22 21:46
chyba yanosik tu nie jest zbyt znany
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.