6 dni marszu, 160 kilometrów do celu: po raz 33. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszy wado
Po raz 33. z Wadowic wyruszy pielgrzymka na Jasną Górę

6 dni marszu, 160 kilometrów do celu: po raz 33. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszy wadowicka pielgrzymka. Każdego roku przyciąga kilkuset chętnych.

W sobotę (14.07) już po raz 33. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszy piesza pielgrzymka. Potrwa jak co roku 6 dni, pielgrzymi do przejścia będą mieć trasę mającą około 160 kilometrów, wiodącą od Wadowice przez Alwernię, Porębę-Żegoty, Żuradę, Olkusz, Bzów, Myszków-Nową Wieś, Wszosową do Częstochowy.

Przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze pielgrzymi pojawią się w czwartek 19 lipca. W godzinach wieczornych, jak co roku, powrócą autokarami do Wadowic.

Przypomnijmy, że pierwsza pielgrzymka z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie odbyła się w 1986 roku z inicjatywy księdza  Zdzisława Balona. Była złożona z grupy 200 pielgrzymów, którzy dołączyli do Pielgrzymki Krakowskiej. W 1991 roku już samodzielnie, wyruszono z Wadowic, w następnych latach lekko modyfikując trasę. W 2000 roku wyruszyło w niej ponad 800 osób!

Zapisy trwają do czwartku (12.07) w Domu Katolickim przy Bazylice (w godzinach od 18:00 do 19:00) oraz maliowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Karty zapisowe można pobrać ze strony parafii.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-17 #1 olo 2018-07-12 09:39
uwaga ZAWALIDROGI wyruszyli!!!!
Cała normalna społeczność Polska leży na plażach i piwo pije a garstka pajaców robi sobie z dróg chodniki
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.