Początek tygodnia nie będzie rozpieszczał pogodą. Jak ostrzegają synoptycy, prognozuje się burze z
Początek tygodnia może być burzowy

Początek tygodnia nie będzie rozpieszczał pogodą. Jak ostrzegają synoptycy, prognozuje się burze z opadami deszczu od 10 do 15 mm, lokalnie 20 mm. Sytuacji nie będzie ułatwiał wiatr, który może osiągnąć prędkość nawet 60 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie na poniedziałek (9.07) i wtorek (10.07). Synoptycy na terenie województwa małopolskiego, w tym także powiatu wadowickiego, prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 15 mm, lokalnie około 20 mm. Może też wystąpić wiatr do 60 km/h.

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Obiektywny 2018-07-10 03:01
Burzowy już się zaczął.
Pielęgniarki nie przychodzą do pracy w proteście o małe wynagrodzenie.
Dzisiaj policjanci zaczynają protest o małe wynagrodzenie nie będą karać tylko pouczać.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.