Zakończył się remont drogi gminnej łączącej  Podolany i Leńcze. Na odcinku blisko 1 kilometra wyb
Droga  Podolany – Leńcze nie do poznania. W gminie nie kryją dumy

Zakończył się remont drogi gminnej łączącej  Podolany i Leńcze. Na odcinku blisko 1 kilometra wybudowano  chodnik, kanalizację deszczową, zmodernizowaną nawierzchnie jezdni oraz wyremontowano zjazdy do posesji. Wartość  robót wyniosła 1 mln 379 tys. zł,  uzyskano dotację w kwocie 842 tys. zł.

Przebudowa tej gminnej drogi  była możliwa dzięki pozyskanej przez gminę Kalwaria Zebrzydowska dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Wartość  robót wyniosła 1 mln 379 tys. zł,  uzyskana dotacja to 842 tys. zł.

Po przebudowie droga gminna Podolany – Leńcze  zyskała zupełnie nowy wygląd i stała się bezpieczniejsza, położono nową nawierzchnie, poszerzono jezdnię, na całej długości drogi położono chodnik, zadbano też o wykonanie zjazdów do posesji, wykonano na  całym odcinku kanalizację deszczową. Zadanie zostało zrealizowane przez wykonawcę generalnego wyłonionego w ramach przetargu nieograniczonego firmę RAF-KOP z Grzechyni, wartość  robót wyniosła 1 mln 379 tys. zł.

W odbiorze prac wzięli udział burmistrz  Augustyn Ormanty, radny Rady Miejskiej Piotr Kumor, sołtys Podolan Halina Kaźmierczak, pracownicy Urzędu Miasta, główny wykonawca i inspektor nadzoru.

Ta ważna droga łącząca dwie miejscowości Podolany i Leńcze zmieniła się nie do poznania, bez wątpienia stanie się wizytówką gminy jak należy modernizować zniszczone drogi aby były nie tylko bezpieczne ale też cieszyły oko swoim wyglądem – mówi burmistrz Augustyn Ormanty.

To nie koniec drogowych inwestycji w gminie. Do września przebudowana zostanie ulica Rólki w Kalwarii Zebrzydowskiej, a do końca  roku powstanie chodnik w Barwałdzie Górnym  przy drodze krajowej nr 52: zadanie zostało wpisana przez Ministerstwo Infrastruktury na listę 10 inwestycji dla zadań drogowych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Wyborca 2018-07-05 09:49
Jak się chce, to się da. Nie tak jak w Wadowicach.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.