Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. W naszym regionie ogłoszono ostrzeżenie meteo drugiego stopnia
Ostrzeżenie II stopnia. Synoptycy zapowiadają burze

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. W naszym regionie ogłoszono ostrzeżenie meteo drugiego stopnia. Prognozuje się burze, spory wiatr a także lokalnie grad.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kraków wydali ostrzeżenie meteo drugiego stopnia dla naszego regionu. Według prognoz, w czwartek (21.06) od rana w Małopolsce w tym także w powiecie wadowickim prognozuje się  wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 25 do 35 mm, lokalnie nawet około 50 mm a także  porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie może też spaść grad. Taka pogoda utrzymać się może do piątku (22.06).

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 Mati 2018-06-20 16:39
Deszcz potrzebny bo straszna susza .
Miejscami wypala trawe.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.