Prokuraturze Rejonowa w Wadowicach wszczęła postępowanie  pod kątem przestępstwa nieumyślnego spow
Prokuratura ustaliła okoliczności wypadku w Rzykach. To nieumyślne spowodowanie śmierci

Prokuraturze Rejonowa w Wadowicach wszczęła postępowanie  pod kątem przestępstwa nieumyślnego spowodowanie śmierci w wypadku, do którego doszło kilka dni temu w Rzykach.

W związku z wypadkiem, o którym pisaliśmy TUTAJ, Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła postępowanie postępowanie pod kątem przestępstwa nieumyślnego spowodowanie śmierci (artykuł  155 Kodeksu Karnego).

Jak ustalono kierujący traktorem z zapiętą kosiarką bijakową podczas koszenia wysokiej trawy na polu, której wysokość sięgała nawet do 1,70 m, przejechał leżącego w niej człowieka. Przy szczątkach ujawniono dokumenty i na tej podstawie ustalono tożsamość zmarłego – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Zwłoki zostały decyzją prokuratora skierowane na badania do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, celem ustalenia co było przyczyną zgonu zmarłego oraz przeprowadzenia badań DNA.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę (9.06) około godziny 14:20 na Osiedlu Leśniczówka w Rzykach (gmina Andrychów), kiedy operator  ciągnika z kosiarką bijakową w wysokiej trawie odnalazł pocięte w promieniu kilku metrów zwłoki człowieka. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Andrychów, druhów ochotników z okolicznych OSP a także Zespół Ratownictwa Medycznego.
(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Juri 2018-06-13 15:45
To teraz jak będę chciał cokolwiek robić na swoim terenie, to muszę obejść wszystkie pola czy przypadkiem gdzieś nie śpi ktoś zmęczony życiem, żeby później mnie prokuratura nie ścigała?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.