Na drodze krajowej nr 28 w Mucharzu doszło do zapalenia się samochodu osobowego. Mimo szybkiej akcji st
Na krajówce w Mucharzu spłonęła osobówka

Na drodze krajowej nr 28 w Mucharzu doszło do zapalenia się samochodu osobowego. Mimo szybkiej akcji strażaków, pojazd spłonął doszczętnie.

W sobotę (9.06) po godzinie 15:00 kierowca renault jadący droga krajową nr 28 z Wadowic w stronę Suchej Beskidzkiej w miejscowości Mucharz , w okolicach restauracji Sonata, zauważył dym i wydobywający się ogień z przodu swojego pojazdu. Zatrzymał go i wezwał pomoc.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Mucharz i OSP Koziniec-Centrum, którzy przystąpili do gaszenia pojazdu. Niestety, kiedy pierwsze zastępy pojawiły się na miejscu, pożar był już w bardzo rozwiniętej postaci. Mimo szybkiej akcji gaśniczej spłonął prawie całkowicie. Nadaje się już tylko na złom. Kierowcy, który podróżował samotnie, nic na szczęście się nie stało.

Przez kilkadziesiąt minut ruch pojazdów w tym miejscu był zablokowany a potem odbywał się wahadłowo. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w komrorze silnika.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Olo 2018-06-09 17:05
Zrobią nówkę nasze spece...
Cytować
+2 #2 Daro 2018-06-09 18:40
Mi się wydaje, że to się chyciło gdzieś od spodu w okolicy katalizatora, bo jak lecieliśmy gasić to ogień był od spodu zaraz za silnikiem ,pod maską nie było jeszcze ognia. Auto udało by się zagasić na czas, ale te samochodowe gaśnice są strzału nie warte, popierdziała 4 sekundy i zdechła.
https://youtu.be/2LJH2vZooCQ
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.