Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który kierował na jednej z andrychowskich ulic r
Kierował ruchem przy pracach budowlanych w stanie nietrzeźwości. Grozi mu 5 lat więzienia

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który kierował na jednej z andrychowskich ulic ruchem podczas prac drogowych, bez uprawnień i do tego mając prawie promil alkoholu we krwi. Do zdarzenia doszło podczas kolizji koparki i dwóch osobówek.

W poniedziałek (14.05) andrychowski komisariat otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na jednej z ulic Andrychowa. Jak się okazało opeaator koparki nie zachowując należytych środków ostrożności w trakcie cofania, zmusił kierującą volkswagenem passatem do wykonania tzw. manewru obronnego, polegającego na cofaniu, co zakończyło się uderzeniem tylnej części samochodu w przód opla vectry.

Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, a jego sprawca (operator koparki) za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Ale to nie wszystko. Mundurowi stwierdzili brak aktualnego planu organizacji ruchu, za co kierownik został ukarany mandatem. Ponadto stwierdzono nieprawidłowości w kierowaniu ruchem drogowym.

Wykonywali to dwaj mężczyźni nie posiadający do tego uprawnień, ponadto jeden z nich znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie prawie 0,9 promila alkoholu – dodaje rzeczniczka wadowickiej policji

Pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem, natomiast wobec drugiego pracownika, który będąc w stanie nietrzeźwości pełnił czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych komisariat policji w Andrychowie prowadzi czynności. Mieszkańcowi powiatu wadowickiego grozi kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.