Zjazd szkół noszących papieskie imię, występy artystyczne, złożenie kwiatów pod pomnikiem, msza
Na 98. urodziny papieża sporo wydarzeń

Zjazd szkół noszących papieskie imię, występy artystyczne, złożenie kwiatów pod pomnikiem, msza święta, wielki tort, wycieczki po mieście, koncert orkiestr strażackich i zespołu Raz, dwa trzy: tak Wadowice hucznie będą obchodzić 98, urodziny Karola Wojtyły.

W piątek (18.05) w Wadowicach odbędą się obchody 98. urodzin Karola Wojtyły połączone z obchodami 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Nasze miast od lat obchodzi ten jubileusz w huczny sposób.

w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach z rana rozpocznie się rejestracja i ugoszczenie grup ze szkół z całej Polski noszących imię św. Jana Pawła II. Po nich nie zabraknie występów artystycznych. Potem odbędzie się przemarsz muzyczny ulicami Wadowic do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach gdzie zostaną złożone kwiaty pod papieskim pomnikiem.

O godzinie 11:00 w bazylice odbędzie się msza święta dziękczynna za pontyfikat JP2 pod przewodnictwem ks. biskupa diecezjalnego bielsko-żywieckiego Romana Pindla. Po niej rozstrzygnięcie konkursu  "Karta kroniki Pontyfikatu Jana Pawła II" a także wręczenie przechodniego prymatu w Rodzinie Szkół za osiągnięcia w dziedzinie propagowania  myśli i wzoru   świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

Zostanie też rozstrzygnięty konkurs „Słowo Jana Pawła II do młodych”. Na wadowickim rynku pojawi się też urodzinowy papieski tort. Przez cały dzień Koło Przewodników PTTK Wadowice będzie tez oprowadzać grupy pielgrzymkowe po naszym mieście.

O godzinie 14:00 na rynku odbędzie się koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie" zaś o godzinie 20:00 koncert zespołu Raz, dwa, trzy.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.