Na terenie Oddziału Celnego w Andrychowie zatrzymano trzech Pakistańczyków. Mężczyźni nielegalnie w
Drukuj
W Andrychowie ujęto trzech Pakistańczyków. Nielegalnie wjechali do Polski w ciężarówce

Na terenie Oddziału Celnego w Andrychowie zatrzymano trzech Pakistańczyków. Mężczyźni nielegalnie wjechali do Polski kryjąc się w naczepie samochodu ciężarowego przewożącego papier.

W piątek (13.04)  kierowca ciężarówki przewożącej towar z Serbii do jednej z firm z okolic Andrychowa zgłosił policjantom przed odprawą w Oddziale Celnym w Andrychowie o dziwnych dźwiękach dobiegających z naczepy samochodu. Jak się okazało w ciężarówce znaleziono trzech Pakistańczyków.

Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Zakopane. W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, iż obywatele Pakistanu wjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego marki Mercedes przez byłe drogowe przejście graniczne w Chyżnem. Po wykonanych czynnościach procesowych przez funkcjonariuszy policji, cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Służby Granicznej w Zakopanem – poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Mężczyznom  przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej  w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego na terytorium państw Unii Europejskiej. Przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze.

W sobotę (14.04) po południu w Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Trstenie cudzoziemcy zostali w ramach readmisji uproszczonej przekazani stronie słowackiej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie dwóch aut w Dąbrówce. Jedna osoba poszkodowana

Załamanie pogody, na drogach już tworzą się utrudnienia

Zakończyły się prace rozbiórkowe budynku oddziału zakaźnego starego szpitala. Starostwo zapowiada jednak kolejne

To już raczej definitywnie koniec letniej pogody. Przygotujcie bluzy i kurtki

Napad w sklepie pod parkiem. Policja szuka sprawcy