Na terenie Oddziału Celnego w Andrychowie zatrzymano trzech Pakistańczyków. Mężczyźni nielegalnie w
W Andrychowie ujęto trzech Pakistańczyków. Nielegalnie wjechali do Polski w ciężarówce

Na terenie Oddziału Celnego w Andrychowie zatrzymano trzech Pakistańczyków. Mężczyźni nielegalnie wjechali do Polski kryjąc się w naczepie samochodu ciężarowego przewożącego papier.

W piątek (13.04)  kierowca ciężarówki przewożącej towar z Serbii do jednej z firm z okolic Andrychowa zgłosił policjantom przed odprawą w Oddziale Celnym w Andrychowie o dziwnych dźwiękach dobiegających z naczepy samochodu. Jak się okazało w ciężarówce znaleziono trzech Pakistańczyków.

Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Zakopane. W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, iż obywatele Pakistanu wjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego marki Mercedes przez byłe drogowe przejście graniczne w Chyżnem. Po wykonanych czynnościach procesowych przez funkcjonariuszy policji, cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Służby Granicznej w Zakopanem – poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Mężczyznom  przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej  w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego na terytorium państw Unii Europejskiej. Przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze.

W sobotę (14.04) po południu w Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Trstenie cudzoziemcy zostali w ramach readmisji uproszczonej przekazani stronie słowackiej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 dert 2018-04-16 18:32
Może oni są ok. Zal mi takich ludzi.
Cytować
+1 #2 Dong 2018-04-16 21:21
Cytuję dert:
Może oni są ok. Zal mi takich ludzi.


dostali sie do kraju lamiac prawo, napewno mozna sie spodziewac po nich samych dobrych zeczy. :D
Cytować
-1 #3 polonista 2018-04-16 21:56
Cytuję Dong:
Cytuję dert:
Może oni są ok. Zal mi takich ludzi.


dostali sie do kraju lamiac prawo, napewno mozna sie spodziewac po nich samych dobrych zeczy. :D

dokładnie! masz racje, to samo robili polacy przed wejściem do UE, pracując na czarno w Niemczech i Wielkiej Brytani
Cytować
0 #4 Lolek 2018-04-17 00:20
Cytuję dert:
Może oni są ok. Zal mi takich ludzi.

Przez takich pasażerów, firma transportowa dostanie srogą karę pieniężną. Dla ciebie nadal wszystko jest OK?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.