Sezon motocyklowy już w pełni rozpoczęty. Ocieplenie i słoneczna pogoda sprawiły, że na drogach pow
Po zimie więcej motocyklistów na drogach. Policja apeluje o rozwagę!

Sezon motocyklowy już w pełni rozpoczęty. Ocieplenie i słoneczna pogoda sprawiły, że na drogach powiatu wadowickie pojawiło się sporo motocyklistów. Policja apeluje o rozwagę: co 13 śmiertelna ofiara w wypadkach, to motocyklista.

Po kilku miesiącach zimowej przerwy, kierujący samochodami muszą ponownie przyzwyczaić się do ich obecności.  Pasjonaci motocykli to osoby, dla których jazda tym pojazdem to prawdziwa przyjemność. Zdarzają się również tacy, którzy wsiadają na motocykl i ponosi ich wyobraźnia, nie zwracają uwagi na jakiekolwiek zasady i przepisy na drodze.  Brawurowa jazda, niebezpieczne zachowania, w tym nadmierna prędkość to najczęstsze przewinienia motocyklistów.

W 2017 roku na terenie naszego województwa doszło do 291 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 15 osób, a  278 zostało rannych. Można powiedzieć, że co 13 ofiara śmiertelna na drodze to kierujący motocyklem.

W tym roku w Małopolsce odnotowano 17 wypadków z udziałem motocyklistów, w których 1 osoba zginęła, 17 zostało rannych. Śmiertelne motocyklowe żniwo na razie ominęło powiat wadowicki.

Zapewne wiele wypadków można było uniknąć, gdyby motocykliści przestrzegali przepisy ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa, a kierowcy pozostałych pojazdów uszanowali ich prawa. Motocyklista przy zderzeniu z samochodem, czy przeszkodą na drodze zazwyczaj odnosi poważne obrażenia lub ponosi śmierć. Często zdarza się, ze młodzi ludzie jeżdżą motocyklami nie mając do tego uprawnień i doświadczenia.

Policja apeluje o rozsądną i kulturalną jazdę oraz przypomina, żeby kierować motocyklem, bądź innym jednośladem należy posiadać odpowiednią kategorię prawa jazdy.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Dewu 2018-04-16 20:35
Ci jeżdżący na ścigaczach to totalne pojeby i faktycznie samobójcy. Te sprzęty to na tor wyścigowy nie na publiczne drogi. Jazda wczoraj po patelniach na zakopiance, czysty debilizm, część pewnie długo nie pociągnie albo skończy jako kaleka.
Cytować
+1 #2 Nieobliczalny 2018-04-18 05:08
Przyszła wiosna będą "warzywa"
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.