W jednym z bloków na Osiedlu XX-lecia interweniowali strażacy. Na nogi postaiła ich czujka tlenku węg
Tlenek węgla w bloku, nieprzytomny mężczyzna pod cmentarzem

W jednym z bloków na Osiedlu XX-lecia interweniowali strażacy. Na nogi postaiła ich czujka tlenku węgla. Z kolei na Alei Matki Bożej Fatimskiej interweniowała policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Pod cmentarzem zauważono nieprzytomnego mężczyznę.

W sobotę (3.02) po godzinie 13:00 przechodnie zauważyli pod bramą cmentarza parafialnego w Wadowicach nieprzytomnego mężczyznę. Wezwano pomoc. Na Aleje Matki Bożej Fatimskiej przyjechał patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się mężczyzną. Był on najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Zajęli się nim ratownicy.

Straż Miejska jak i policja apeluje o to, by nie pozostawać obojętnym wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu. Na ryzyko wychłodzenia organizmu najczęściej narażone są też osoby będące pod wpływem alkoholu. Ale mogą to także być osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach. Tej zimy w powiecie wadowickim niestety z powodu wychłodzenia zmarła już jedna osoba.

Przed godziną 14:00 na Osiedlu XX-lecia w Wadowicach interweniowali też strażacy zawodowi z JRG Wadowice. Jak się okazało, mieszkańców jednego z bloków zaalarmowała czujka tlenku węgla. Strażacy zarządzili wietrzenie mieszkania, sprawdzili również mieszkania w całym pionie. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Najczęstsze typowe objawy zatrucia tlenkiem węgla to ból głowy, mdłości, wymioty, apatia, utrata przytomności. W celu uniknięcia sytuacji stwarzającej zagrożenie zatruciem nie należy ogrzewać pomieszczeń za pomocą kuchni gazowych, w pomieszczeniach w których występuje spalanie paliwa należy zapewnić skuteczną wentylację. Nie należy zatykać kratek wentylacyjnych w drzwiach do łazienki oraz od przewodów wentylacyjnych. Łazienki, w których występuje piecyk gazowy należy wyposażyć w czujnik czadu. To niedrogie urządzenie może uratować życie.

W przypadku podejrzeń zatrucia tlenkiem węgla należy niezwłocznie skontaktować się z pogotowiem ratunkowym lub strażą pożarną dzwoniąc na numery alarmowe: 998, 112.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Zenon 2018-03-03 14:40
Ktory to blok na xxlecia?
Cytować
+2 #2 xyz 2018-03-03 15:43
Żeromskiego 15
Cytować
+1 #3 afg 2018-03-03 20:01
to dom
Cytować
+2 #4 DDD 2018-03-04 17:39
Pod cmentarzem był obywatel ze SKARPY
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.