Tragedia w Przytkowicach. Z powodu wychłodzenia zmarł 48-letni mężczyzna. Jego ciało znaleziono przy
Pierwsza ofiara mrozów tej zimy w powiecie. W Przytkowicach zamarzł 48-latek

Tragedia w Przytkowicach. Z powodu wychłodzenia zmarł 48-letni mężczyzna. Jego ciało znaleziono przy drodze w pobliżu mostu. To pierwsza ofiara mrozów tej zimy w powiecie wadowickim.

W środę (28.02) około 9:50 służby ratunkowe zostały powiadomione o leżącym w pobliżu mostu przy drodze w Przytkowicach mężczyźnie, który nie dawał oznak życia. Na miejsce wezwano policję a także Zespół Ratownictwa Medycznego. Przybyły tutaj lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu zostały wykonane czynności z udziałem prokuratura rejonowego w Wadowicach, który wykluczył działanie osób trzecich. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska, zmarł w wyniku wychłodzenia – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Ciało 48-latka wydano rodzinie. To pierwsza ofiara mrozów tej zimy w powiecie wadowickim. Żartów nie ma: w dzień temperatura waha się w okolicach -10 , a w nocy w niektórych miejscach regionu dochodzi do -18 stopni Celsjusza.

Straż Miejska jak i policja apeluje o to, by nie pozostawać obojętnym wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu. Na ryzyko wychłodzenia organizmu najczęściej narażone są też osoby będące pod wpływem alkoholu. Ale mogą to także być osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach, na przykład z poruszaniem się czy zadbaniem o siebie.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.