Na parkingu przy ulicy Słowackiego w Wadowicach, tuż obok zakładu karnego w ogniu stanął autokar. Sp
Na parkingu przy więzieniu w ogniu stanął autokar

Na parkingu przy ulicy Słowackiego w Wadowicach, tuż obok zakładu karnego w ogniu stanął autokar. Spłonęła komora silnika i cały tył pojazdu, którym do Wadowic przyjechali turyści z Włoch.

W środę (21.02) po godzinie 15:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze autokaru na parkingu na ulicy Słowackiego, tuż przy wadowickim zakładzie karnym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępu strażaków z JRG Wadowice.

Jak mówią świadkowie, z tyłu najpierw pojawiło się spore zadymienie a potem potężny ogień. Strażakom na szczęście szybko udało się go ugasić, jednak spłonęła komora silnika i cały tył pojazdu z siedzeniami.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika. Jak dowiadujemy się, wynajętym pojazdem do Wadowic przyjechali z Krakowa turyści z Włoch, którzy udali się zwiedzać wadowicką bazylikę i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. W autokarze został jedynie oczekujący na nich kierowca.

Na szczęście poza stratami materialnymi nic nikomu się nie stało. Pielgrzymi do stolicy Małopolski będą jednak musieli wrócić innym autobusem.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 MK 2018-02-21 16:09
Włosi do Krakowa mogą wrócić pociągiem...
Cytować
+8 #2 max3d 2018-02-21 17:30
Zasłonić dane z autokaru na zdjęciach, następnie pokazać je na filmie :D
Cytować
0 #3 Ehe 2018-02-21 21:55
Wszystkie samochody zle parkujace powinny mieć widoczne nr na zdjeciach!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.