Na ulicy Krakowskiej leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52, między Andrychowem i Inwałdem doszło do
Zderzenie na krajówce przy "Guziczarni". Trzy auta uszkodzone

Na ulicy Krakowskiej leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52, między Andrychowem i Inwałdem doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Nic na szczęście nikomu się nie stało.

W poniedziałek (19.02) około godziny 13:10 służby ratunkowe zostały powiadomione o zderzeniu trzech samochodów na ulicy Krakowskiej, leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52, między Andrychowem a Inwałdem, przy tzw. "Guziczarni".

Kierujący volkswagen polo, wyjeżdżając z prywatnej posesji na drogę krajową nr 52, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu audi a3, który poruszał się w kierunku Wadowic. W wyniku tego polo uderzył w audi a3 a następnie w fiata seicento stojącego na przeciwległym pasie, którego kierujący oczekiwał na skręcenie w lewo – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Andrychów oraz druhów ochotników z OSP Inwałd. Obecny był również Zespół Ratownictwa Medycznego, który akurat tutaj przejeżdżał. Na szczęście oprócz uszkodzonych  samochodów, nic nikomu się nie stało i nikt nie wymagał opieki medycznej.

Przez kilkadziesiąt minut ruch pojazdów w tym miejscu był zablokowany a potem odbywał się wahadłowo. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawca, kierowca z polówki, został ukarany mandatem karnym.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.