Kiedyś służył milicji, od lat niewykorzystywany i zaniedbany, zagrażał bezpieczeństwu przechodnió
Kiedyś służył milicji. Teraz go zdemontowano

Kiedyś służył milicji, od lat niewykorzystywany i zaniedbany, zagrażał bezpieczeństwu przechodniów. Z dachu Urzędu Miejskiego w Andrychowie usunięto stary maszt telekomunikacyjny.

W sobotę (17.02) rano firma Akces BK sp. z o.o. z Czechowic-Dziedzic na zlecenie władz gminnych zdemontowała z budynku andrychowskiego magistratu stary masz telekomunikacyjny.

Masz pochodził z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Kiedyś służył milicji w łączności. Od lat nie był jednak wykorzystywany i coraz bardziej niszczał. Jakby tego było mało, po kontroli technicznej okazało się, że wichura, która nawiedziła Andrychów w grudniu 2017 roku i narobiła sporo strat, nadwyrężyła również jego konstrukcję i zagrażała ona po prostu bezpieczeństwu mieszkańców.

Z opinii technicznej wynikało, że maszt powinien być poddany generalnemu remontowi lub powinien być przeznaczony do rozbiórki – powiedziała Nowinom Andrychowskim Maria Gondko, kierowniczka Wydziału Administracji Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Niepotrzebna już nikomu konstrukcja została więc zdemontowana.

(MG)
(zdjęcia: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.