Na drodze krajowej nr 44 między Ryczowem a Spytkowicami, kierowca ciężarówki wyprzedza na podwójnej
Tak wyprzedzał kierowca ciężarówki. Szuka go policja

Na drodze krajowej nr 44 między Ryczowem a Spytkowicami, kierowca ciężarówki wyprzedza na podwójnej ciągłej, nie przejmując się jadącymi z przeciwka pojazdami. Zdarzenie nagrała kamera innego kierowcy. Sprawcy szuka policja.

Droga krajowa nr 44 przebiegająca przez powiat wadowicki nie należy do najbezpieczniejszych w regionie. Trasa prowadząca ze Skawiny do Oświęcimia jest wąska, kręta i obsadzona sporą ilością drzew. Panuje tutaj spory ruch i często dochodzi do groźnych zdarzeń, kolizji czy wypadków, nawet śmiertelnych.

Sprawy nie ułatwiają jadące tutaj ciężarówki i ciągniki siodłowe z naczepami, których kierowcy omijają płatną autostradę A4. Małe samochody osobowe w starciu z potężnymi maszynami mają małe szanse. Zwłaszcza, jak ich kierowcy zachowują się tak, jak ten jadący tutaj 31 stycznia 2018 roku, którego nagrała kamera jednego z użytkowników tej trasy.

Na filmie wysłanym do TVN24 widać, jak kierowca ciężarówki jedzie odcinkiem między Ryczowem a Spytkowicami w powiecie wadowickim. Nie dość, że wyprzedza na zakręcie, to na podwójnej ciągłej, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i jadących z przeciwka pojazdów, które muszą się zatrzymywać. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierowcy szuka policja.

Za te wszystkie naruszenia powinien zostać ukarany. Przede wszystkim dopuścił się spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdyby te pojazdy nie zwolniły, mogłoby dość do kolizji lub jakiegoś poważniejszego wypadku – komentuje dla TVN24 Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Film ze zdarzenia można zobaczyć TUTAJ.


(PK)
(źródło, zdjęcie: TVN24)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+35 #1 kko 2018-02-09 11:57
debil skonczony takiemu prawko zabrać
Cytować
+15 #2 Ppp 2018-02-09 12:02
Ja również miałam takie zajście jak mnie tir wyprzedzał w Inwałdzie nad dinolandia na podwójnej ciągłej, pod górkę i jeszcze zakręt...
Cytować
+32 #3 TIR 2018-02-09 12:07
Tak to jest jak prawo jazdy na takie samochody daje się byle komu. Kiedyś było inaczej. :sad:
Cytować
+16 #4 tvnturbo 2018-02-09 13:57
W raporcie na TVN TURBO go pokazywali nawet :D przedwczoraj chyba
Cytować
+19 #5 toysl 2018-02-09 14:46
Tiry na tory i po klopocie
Cytować
-9 #6 Max102 2018-02-09 15:28
Chciałby widzieć cały manewr wyprzedzania od początku. Jadący tir mógł przyspieszyć uniemożliwiając wyprzedzenie.
Cytować
0 #7 hm 2018-02-09 18:29
Który głupszy ? ten co wyprzedza czy ten, który nie pozwoli się wyprzedzić ?
Obydwaj prawko do zawieszenia.
Cytować
+6 #8 Paweł 2018-02-09 18:35
Cytuję Max102:
Chciałby widzieć cały manewr wyprzedzania od początku. Jadący tir mógł przyspieszyć uniemożliwiając wyprzedzenie.

no zabłysłeś jak jarzeniówka ,człowieku na tym odcinku wstecz i do przodu ot tego miejsca jest podwójna ciągła i kilka zakrętów wcześniej był ostry zakręt pod górę ,nie ma możliwości wyprzedzania w tych miejscach , nawet jak ciężarówką jechała szybciej wolniej to ten idiota z patelnia "przykozaczył" dobrze ze gość osobówki nie szalał bo byłby ładny dzwon jak i ciężarówki pomyślały i zwolniły ,powinni mu zabrać prawko na zawsze sam jeżdżę za "fajerą" i przez takich idiotów mamy zła opinię pajac z gościa i tyle
Cytować
-1 #9 Bols 2018-02-09 19:22
Zgadzam się że to ogromna nie odpowiedzialnoś ć i brak rozumu.Tylko proszę pamiętać o jednym,droga jest kręta z brakiem możliwości by wyprzedzić.Wyje żdża gość z Skawiny i jedzie sobie z oczywiście nie zbyt zabezpieczonym ładunkiem,ponie waż nie chcę się zabezpieczyć czy też mało pasów jest i tak się toczy z prędkością 40 km/h w porywach do 45 km/h jeśli jest kawałek dobrej drogi.Więc zwracam się z pytaniem na CB gdyż też takowe posiada,jeśli będzie wolne to pójdę na lewy z zerową dla mnie widocznością i po sprawie.Nawiase m mówiąc wiele osobówek posiadających CB tak robi i nagle wielki dramat się dzieję.Żal tyłek ściska autora że tylko kamerka jest ? Jeśli ktoś nie wie to niech nie pisze bzdur i nie dramatyzuje z podwójną linią ciągłą :lol:
Cytować
+7 #10 Cris 2018-02-09 20:25
zabrać prawko na 10 lat pajacowi.
Cytować
+7 #11 Obserwator 2018-02-09 21:51
Dziwne ,że nikt nie spisał nr.rejestracyjn ych...Policja jak zwykle chce dostać kierowce na tacy bez wysiłku i wtedy będą sie wyżywć...daremn e...
Cytować
-4 #12 Paweł 2018-02-10 11:10
Cytuję Bols:
Zgadzam się że to ogromna nie odpowiedzialność i brak rozumu.Tylko proszę pamiętać o jednym,droga jest kręta z brakiem możliwości by wyprzedzić.Wyjeżdża gość z Skawiny i jedzie sobie z oczywiście nie zbyt zabezpieczonym ładunkiem,ponieważ nie chcę się zabezpieczyć czy też mało pasów jest i tak się toczy z prędkością 40 km/h w porywach do 45 km/h jeśli jest kawałek dobrej drogi.Więc zwracam się z pytaniem na CB gdyż też takowe posiada,jeśli będzie wolne to pójdę na lewy z zerową dla mnie widocznością i po sprawie.Nawiasem mówiąc wiele osobówek posiadających CB tak robi i nagle wielki dramat się dzieję.Żal tyłek ściska autora że tylko kamerka jest ? Jeśli ktoś nie wie to niech nie pisze bzdur i nie dramatyzuje z podwójną linią ciągłą :lol:

kilometr dalej jest ładny prosty odcinek kolejny za 3 km wiec nie piernicz bzdur a od Skawiny są miejsca gdzie da się wyprzedzić jak równiez na tym odcinku jest ogranczenie wezmy wszyscy zacznijmy jeździć po swojemu a co tam znaki poziome pionowe przecież "ja wiem lepiej jeżdżę zawodowo " prawda pal licho przepisy , człowieku jak tak jeździsz jak piszesz to masakra ,kolejna sprawa jak gość z ciężarówki przyspieszył na złość to jaki kolega po fachu ,ehhh szkoda gadać
Cytować
-3 #13 szofer 2018-02-10 11:54
Cytuję Ppp:
Ja również miałam takie zajście jak mnie tir wyprzedzał w Inwałdzie nad dinolandia na podwójnej ciągłej, pod górkę i jeszcze zakręt...

Tak to jest jak w obszarze nie zbudowanym jedziesz 50 km/h.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.