Marznący deszcz ze śniegiem spowodował utrudnienia na krajówce między Wadowicami a Kalwarią. W Barw
Ciężkie warunki na drogach. Korki na krajówce

Marznący deszcz ze śniegiem spowodował utrudnienia na krajówce między Wadowicami a Kalwarią. W Barwałdzie drogę zablokował śliski podjazd, z kolei w Kleczy ciężarówka utknęła pod wiaduktem. Tworzą się spore korki.

Od kilku dni w powiecie wadowickim mamy prawdziwą zimę. Spadło sporo śniegu ale niestety na drogach i chodnikach zrobiło się ślisko. Jakby tego było mało, w środę (7.02) od południa znowu mocno sypie śnieg z deszczem, co po raz kolejny w ostatnim czasie spowodowało drogowe zamieszanie.

W Kleczy Dolnej pod wiaduktem kierowca ciągnika siodłowego z naczepą utknął pod konstrukcją i przez kilkadziesiąt minut manewrował na drodze, co spowodowało potężny korek w obie strony.

Niestety zima chyba zaskoczyła drogowców, bo na drodze krajowej nr 52 między Wadowicami i Kalwarią Zebrzydowską jest biało, mokro i ślisko. Z tego powodu cięższe pojazdy mają problem z wyjechaniem np. na podjazd w Barwałdzie, tuż przed przejazdem kolejowym, czy w Kalwarii Zebrzydowskiej na pojazdy w stronę rynku, co powoduje kolejne korki. Jak informują nas kierowcy, przejazd tym odcinkiem może zająć nawet godzinę! Podobnie jest od Wadowic w stronę Andrychowa.

Jak zapowiada Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach, taka pogoda ma się utrzymać do czwartku (8.02). Kierowcy muszą więc, zwłaszcza wieczorem i w nocy, uważać na zamarzający deszcz i mżawkę powodującą gołoledź.

 

(MG)
(zdjęcia: nadesłane)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+27 #1 Macio 2018-02-07 14:54
Zima zaskoczyła drogowców w lutym...mnie bardziej zaskakuje od paru lat jej brak,a tu nagle trochę sypnęło i klęska żywiołowa.Prawd ziwe zimy to były ale kiedyś.
Cytować
+15 #2 Nikt 2018-02-07 16:39
Poczytajcie warunki do odśnieżania poszczególnych rodzajów dróg. Ludzie myślą, że jak sypnie śnieg to pługi mają jak piorun szczelił wszystkie drogi na raz odśnieżać to fizycznie niemożliwe trzeba jechać pomału i się dojedzie.
Cytować
+12 #3 toysl 2018-02-07 17:43
Wreszcie zima wiec wkoncu przestancie narzekac jak zima to zle a jak jej nie ms to tez zle to w koncu jak?????
Cytować
+10 #4 Annty 2018-02-07 18:47
Zima jak zima, śniegu mało, mrozu ledwie ledwie. Nie jechać samochodem maksymalną dostępną tylko trochę wolniej ale bezpiecznie!
Cytować
-3 #5 BANDIT 2018-02-07 21:26
WOLE WIOSNE LWG WRRRRR
Cytować
-1 #6 Driver 2018-02-08 15:31
Wczoraj po 15ej odcinek Kęty-Andrychów ponad godzinę.Korek do Andrychowa aż do stacji benzynowej w Buliwicach!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.