8 mandatów karnych, w tym 3 dla pieszych, 7 pouczeń i 1 wniosek do sądu: to rezultat kolejnej policyjn
Kolejna policyjna akcja. Posypały się mandaty dla kierowców i pieszych

8 mandatów karnych, w tym 3 dla pieszych, 7 pouczeń i 1 wniosek do sądu: to rezultat kolejnej policyjnej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" na drogach powiatu wadowickiego.

Jak pokazują statystyki, wiele wypadków drogowych to wypadki z udziałem pieszych, osób które przechodziły przez jezdnię, szły poboczem nie tylko w terenie niezabudowanym, ale również w terenie zabudowanym w szczególności w terenie wiejskim. Po zmroku osobę ubraną na czarno, szaro kierowca widzi  często w ostatniej chwili.  Policjanci często zwracają uwagę, że pieszy poruszający się po drodze bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Odblaski często ratują życie i zdrowie pieszych i rowerzystów.

Stąd cykliczne akcje mundurowych takie jak ta przeprowadzona w poniedziałek (15.01) pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", mająca na celu poprawę bezpieczeństwa osób uczestniczących w ruchu drogowym. W działaniach uczestniczyło 12 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach, którzy szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy dopuszczali się łamania przepisów ruchu drogowego chroniących bezpieczeństwo pieszych.

Funkcjonariusze wobec kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego wobec pieszych, nałożyli 8 mandatów karnych. W trakcie realizacji akcji ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych (w tym policjanci nałożyli 3 mandaty karne, skierowali 1 wniosek do Sądu o ukaranie i pouczyli 7 osób) – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 aaa 2018-01-16 12:01
szukamy pieniążków
Cytować
+10 #2 dd 2018-01-16 12:02
POLICJO proszę o akcję kierunkowskaz i zajmowanie pasa ruchu przy skręcie z jednokierunkowe j. Z tym jest tragicznie.
Cytować
-1 #3 haha 2018-01-17 00:51
Cytuję dd:
POLICJO proszę o akcję kierunkowskaz i zajmowanie pasa ruchu przy skręcie z jednokierunkowej. Z tym jest tragicznie.

haha nie maja do tego przyrzadu pomiarowego - czym to sprawdza ? :lol: :lol: :lol:
Cytować
-2 #4 danio 2018-01-19 16:29
Ja tam wolę jeździć z yanosikiem i im po prostu nie płacić xD Ludzie to nic nie kosztuje, a ratuje zadki
Cytować
-3 #5 zibi 2018-01-19 22:51
Cytuję danio:
Ja tam wolę jeździć z yanosikiem i im po prostu nie płacić xD Ludzie to nic nie kosztuje, a ratuje zadki

się zgadzam z tobą. Teraz nie muszę martwić się o budżet bo mam Yanosika. Ale są też takie plusy że faktycznie jezdze wolniej
Cytować
+2 #6 פֿאָלקס שטימע 2018-01-20 02:05
Cytuję danio:
Ja tam wolę jeździć z yanosikiem i im po prostu nie płacić

Cytuję zibi:
Teraz nie muszę martwić się o budżet bo mam Yanosika


Typowe, polskie cebulactwo.
Śmieci też w piecu palicie ? :cry:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.