Wadowiccy policjanci ustalili sprawczynię rozpylenia gazu pieprzowego na terenie Szkoły Podstawowej nr
Policja już wie, kto rozpylił gaz pieprzowy w "czwórce"

Wadowiccy policjanci ustalili sprawczynię rozpylenia gazu pieprzowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach, w wyniku którego trzeba było ewakuować ponad 500 osób. Jedno z dzieci trafiło do szpitala.

W piątek (12.01) na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach została rozpylona nieznana substancja, prawdopodobnie gaz pieprzowy. Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o natychmiastowym ewakuowaniu 460 uczniów i nauczycieli, początkowo na boisko szkolne, a następnie salę gimnastyczną do budynku sąsiedniego.

Na miejscu interweniowała policja, strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Wadowice, OSP Jaroszowice a także dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, których ratownicy udzielili pomocy 22 osobom, z których jedna została zabrana do szpitala w Wadowicach.  Na miejsce przyjechali również strażacy z Jednostki Ratownictwa Chemicznego PSP w Krakowie, którzy sprawdzili pomieszczenia szkoły, nie stwierdzając żadnych  nieprawidłowości. Uczniowie po kilkudziesięciu minutach powrócili do klas.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach, którzy ustalili, że sprawcą rozpylenia gazu pieprzowego jest uczennica, 15-letnia mieszkanka gminy Wadowice. Nieletnia przyznała się, że rozpyliła gaz. Sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich celem podjęcia decyzji co do ewentualnego zastosowania środków przewidzianych w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 MikixD 2018-01-15 16:39
Pewnie sprawdzian miał byc :)
Cytować
+1 #2 Narmon 2018-01-15 18:32
Kartkówka z pszyrki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cytować
+1 #3 iza 2018-01-15 22:33
To nie jest śmieszne, co przeżyły maluchy z najmłodszych klas moźe się odbić na całe źycie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.