Podczas prac kanalizacyjnych na jednej z posesji na ulicy Barskiej odnaleziono pociski moździerzowe z cz
Podczas prac  kanalizacyjnych odnaleziono pociski moździerzowe. Ulica Barska zamknięta

Podczas prac kanalizacyjnych na jednej z posesji na ulicy Barskiej odnaleziono pociski moździerzowe z czasów II Wojny Światowej. Wezwano saperów, którzy zajęli się nietypowym znaleziskiem.

W środę (10.01) rano na jednej z posesji na ulicy Barskiej w Wadowicach budowlańcy podczas prac melioracyjnych natrafili na nietypowe znalezisko. To cztery pociski moździerzowe z czasów II Wojny Światowej.

Błyskawicznie powiadomiono służby, na miejsce wezwano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, policję a także saperów z 16 Batalionu Powietrzno Desantowego w Krakowie, którzy zajął się odnalezionym składem amunicji. Ulicę wyłączono z ruchu pieszego i samochodowego.

Żołnierze wyciągnęli z doły pociski i zabezpieczyli je. Cała akcja trwała kilkadziesiąt minut.

To nie pierwsze takie znalezisko w tej części Wadowic. Warto pamiętać, o powiadomieniu służb w przypadku odkrycia takich niewybuchów i absolutnie nie próbować usuwać ich samemu.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 barska 2018-01-10 13:53
Dobrze ze mojej skrzyni zlotych monet nie znalezli ! :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.