Przed nami gorący okres świątecznych zakupów. Podczas nich tracimy często czujność co wykorzystuj
Gorączka świątecznych zakupów. Policja apeluje o ostrożność

Przed nami gorący okres świątecznych zakupów. Podczas nich tracimy często czujność co wykorzystują przestępcy. Policja apeluje, aby nie ułatwiać im pracy.

W ferworze przedświątecznych zakupów często zapominamy,  że w zatłoczonych centrach handlowych, sklepach i na bazarach, jesteśmy szczególnie narażeni na działanie kieszonkowców.  Właśnie w takich miejscach złodziej najczęściej typuje swoją ofiarę. Policja wystosowała specjalny komunikat w tej sprawie.

Zwracajmy uwagę, czy wokół nas nie tworzy się "sztuczny tłok", który jest wykorzystywany przez złodziei kieszonkowych. Torebka powinna być bezwzględnie zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, portfel schowany w głębiej położonej przedniej kieszeni. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie. Wzmożoną ostrożność zachowajmy również w środkach komunikacji publicznej – apelują policjanci.

Opuszczone na okres świąt domy i mieszkania to dla złodziei okazja do kradzieży, jednak przestrzegając kilku prostych zasad możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić zamknięcie drzwi i okien, a w budynkach wolnostojących również okien dachowych i piwnicznych oraz drzwi garażowych, przez które złodziej bez problemu może wejść do budynku. Bardzo cenne przedmioty najbezpieczniej zostawić  u swoich bliskich, a znaczne kwoty pieniędzy lepiej zdeponować w banku.

Wielu z nas, by spotkać się z najbliższymi spędzi setki kilometrów w drodze. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które zagwarantują nam spokojne i radosne święta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie. Pamiętajmy o prawidłowym poruszaniu się po drodze, szczególnie wieczorem i nocą. Jeżeli jesteśmy ubrani w ciemną odzież, jesteśmy mało widoczni, dlatego powinniśmy przechodzić w miejscu do tego przeznaczonym i mieć przy sobie element odblaskowy.

W tym świątecznym okresie nie zapominajmy, że okazja czyni złodzieja, dlatego też nie stwarzajmy mu takiej szansy.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Vincent Vega 2017-12-14 12:26
Sądząc po zdjęciu, ktoś tu jest fanem Pulp Fiction ;)
Cytować
0 #2 jarosław 2017-12-14 14:47
za napis na portfelu zgłaszam sphawe do phokuhatuhy...
Cytować
+4 #3 drwal 2017-12-14 16:29
przestancie bredzic o garaczce zakupow ,wcale nie bede jadł 2 obiadow dzienie w swieta ,jedynie gorzaly dobrej wiecej kupie
Cytować
+1 #4 Nieobliczalny 2017-12-14 18:33
Drwalu popieram zrobie tak samo;)
Cytować
+1 #5 rolnik 2017-12-14 20:32
Ja browara na każdą kończynę aż do Sylwestra.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.