Zakończyły się prace przy jednym z bardziej newralgicznych miejsc w Kalwarii Zebrzydowskiej czyli skrz
Przebudowano skrzyżowanie na krajówce w Kalwarii. Ma być bezpieczniej

Zakończyły się prace przy jednym z bardziej newralgicznych miejsc w Kalwarii Zebrzydowskiej czyli skrzyżowaniu leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Jagiellońskiej i Kolejowej.  Ma być płynniej i bezpieczniej.

Zakończyły się prace przy skrzyżowaniu  leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Jagiellońskiej i Kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powstał tutaj dodatkowy środkowy pas, tzw. lewoskręt.

Uroczystego odebrania krzyżówki dokonał burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty wspólnie z dyrektorem oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie Tomaszem Pałasińskim i zastępcą dyrektora ds.  Zarządzania Drogami i Mostami Agnieszką Wachowską.

Spotkanie to było okazją do podziękowań, które w imieniu kierowców i mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska przekazał burmistrz, w tym samym dniu dokonano też odbioru prac, które zakończyły się zgodnie z terminem – informuje nas Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przed przystąpieniem do prac nad modernizacją skrzyżowania podpisano porozumieniu pomiędzy Urzędem Miasta w Kalwarii  Zebrzydowskiej a GDDKiA w Krakowie na mocy, którego tutejszy urząd przygotował dokumentację projektową na to zadanie, a koszty związane z modernizacją wspomnianego skrzyżowania zostały pokryte ze środków GDDKiA w Krakowie.

O przebudowie tego skrzyżowania już od lat toczyła się dyskusja i pojawiły się pomysły o stworzenie dodatkowego pasa i właśnie takie rozwiązanie zostało zrealizowane właśnie zrealizowane . Pragnę serdecznie podziękować Dyrekcji GDDKiA w Krakowie, za zrealizowanie bardzo ważnego dla nas wszystkich zadania, które poprawi przejezdność i bezpieczeństwo w tym miejscu – mówi Augustyn Ormanty, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Prace na tym skrzyżowaniu ruszyły w październiku, zakończyły się zgodnie z planem. Jednak z powodu przebudowy  w ostatnich tygodniach kierowcy musieli się liczyć w tym miejscu ze sporymi utrudnieniami.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Ktoś 2017-12-14 10:20
Bardzo cieszy przebudowa tego skrzyżowania ale jest jeden mankament lewoskręt jest za krótki i brak oddzielnej sygnalizacji to będzie dalej samo co było.
Cytować
+5 #2 mieszkaniec 2017-12-14 10:25
na dodatkowym pasie mieszczą się zaledwie dwa samochody ciężarówki wyjeżdżając od stacji pkp i skrecając w prawo pojada pewnie po wysepce miało być lepiej a wyszło jak zwykle
Cytować
+3 #3 Koles 2017-12-14 11:08
Miał być sukces Ormantego, a jest totalna klapa. Wsadzili wysepki zabierając miejsce dla pojazdów. Rano dalej są korki takie jak były, ale drogowcy z siebie są dumni i kasa zarobiona. Szkoda gadać.
Cytować
+2 #4 starik 2017-12-14 11:46
Dalej brak podstawowego pojęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym!

Zamiast wysepek betonowych wystarczyłyby linie malowane - dają 100 % więcej możliwości normalnych zachowań, nietypowych gabarytowo i też ratujących życie w sytuacjach ekstremalnych.
Cytować
0 #5 kika 2017-12-14 22:09
Inwestorowi nie chodilo o dodatkowy pas tylko nie mial jak zamontowac wysepek
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.