Połamane drzewa i gałęzie, zerwane linie energetyczne. Wichura, którą zapowiadali synoptycy zbiera s
Połamane drzewa i gałęzie blokują drogi. Zerwane linie energetyczne. Wichura zbiera żniwo

Połamane drzewa i gałęzie, zerwane linie energetyczne. Wichura, którą zapowiadali synoptycy zbiera swoje żniwo w powiecie wadowickim. Służby ratunkowe mają pełne ręce roboty...

Tak jak zapowiadali synoptycy, wichura, która w sąsiednich regionach narobiła w niedzielę (10.12) sporo zamieszania, dotarła w poniedziałek (11.12) po południu również nad powiat wadowicki. Niestety, jak zazwyczaj bywa, narobiła już sporo szkód.

Najgorzej jest w gminie Andrychów. W Andrychowie drzewo runęło na terenie Zespołu Szkół im. Kotarbińskiego a także Restauracji Sami Swoi przy ulicy Włókniarzy. Drzewa poprzewracane również zostały na Osiedlu Lenartowicza, podobnie jak w pobliskich Sułkowicach (ulica Beskidzka).

W górnej części Choczni przewrócone drzewo zablokowało drogę. Na drodze krajowej nr 28 na granicy Wadowic i Gorzenia potężny konar spadł na jezdnie prawie przygniatając jadący samochód osobowy audi. Przestraszoną i zszokowaną kobietą z niego zajęli się ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Usunięcie przeszkody zajęło kilkadziesiąt minut, przez ten czas ruch pojazdów w obie strony był zablokowany.

Tradycyjnie już wichura narobiła szkód w Parku Miejskim w Wadowicach. Na Osiedlu Pod Skarpą, przy bloku nr 20 przewrócone zostały dwa potężne pnie. W Inwałdzie wiatr przewrócił blaszany garaż. We Frydrychowicach, Gierałtowicach i Radoczy pozrywał linie energetycznie, spora część mieszkańców pozbawiona jest dostaw prądu.

Strażacy mają pełne ręce roboty, ciągle napływają kolejne zgłoszenia. Niestety synoptycy na wieczór i noc zapowiadają wiatr o prędkości nawet 115 km/h.

Tradycyjnie już uczulamy, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez silny wiatr poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Brrr 2017-12-11 20:51
Radocza też bez prądu. Nie wiem czy cała
Cytować
0 #2 Aa 2017-12-11 20:54
Jagiellońska prąd ma
Cytować
+14 #3 Gość 2017-12-11 20:57
Ale za to wiatr przegna smoga....
Cytować
+2 #4 misiek 2017-12-11 23:07
Brawo energetycy. Mam już prąd, mimo że miał być dopiero rano. Serdeczne dzięki.
Cytować
+5 #5 autokton 2017-12-12 06:58
a w Przybradzu jak zwykle troszkę dmuchnie i nie ma prądu...za co my tu wogóle płacimy tym patałachom.....
Cytować
0 #6 drwal 2017-12-13 10:21
czego nie dali mi infa ,ze trza rabac konary
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.