24 mandaty karne, 2 wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń dla kierowców i 32 wykroczenia pieszych za k
Kolejna akcja policji. Wpadło sporo mandatów dla kierowców i pieszych

24 mandaty karne, 2 wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń dla kierowców i 32 wykroczenia pieszych za które nałożono 18 mandatów i 1 wniosek do sądu: to rezultat kolejnej policyjnej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" w powiecie wadowickim.

Piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze. Główne błędy jakie popełniają piesi to nieostrożne wejście na jezdnie przed jadący pojazd, nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu, a także przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym.

Stąd na terenie powiatu wadowickiego w piątek (8.12) przeprowadzono kolejną akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób uczestniczących w ruchu drogowym.

W działaniach uczestniczyło 14 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach, którzy szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy dopuszczali się łamania przepisów ruchu drogowego chroniących bezpieczeństwo pieszych – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Łącznie ujawniono 58 wykroczeń. Funkcjonariusze wobec kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego wobec pieszych nałożyli 24 mandaty karne i skierowali do sądu 2 wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. W trakcie realizacji akcji ujawniono też 32 wykroczenia popełnione przez pieszych (w tym policjanci nałożyli 18 mandatów karnych), skierowali 1 wniosek do sądu o ukaranie oraz 13 osób pouczyli.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 M.O 2017-12-11 14:03
Brawo - nareszcie widac wzieliscie sie do roboty.
Na litosc nie tolerujcie nieprzeszczegan ia przepisow przez urzednikow, nie sa ponad prawem adwokaci,sedzio wie , prokuratorzy zajmujacy nawet 3 miejsca parkingowe!!
To osoby na ktorych spoleczenstwo ma wzorowac przeszczeganie przepisow i prawa.
...w piątek (8.12) przeprowadzono kolejną akcję ?
A co robicie w pozostale dni ?? -W.K.
Cytować
0 #2 Ale wyczyn 2017-12-12 19:50
A co robi drogówka na co dzień zamiast trzepać PiSowi kasę do budżetu z tych, którym najłatwiej wlepić mandat? Kiedy jest na Sienkiewicza przed szkołą i przed plantami, gdzie auta stojące na zakazie tarasują przejazd kiedy na przystanku stanie bus? Kiedy jest na Barskiej, zatarasowanej samochodami po obydwu stronach? Kiedy jest na Sobieskiego, jak kolejka aut zostawionych na zakazie obok kierowców prawidłowo oczekujących na przejazd objazdem lokuje przejazd do Szpitalnej? Kiedy policja jest przy wylocie z Jagiellońskiej do Placu JP2, gdzie samochody tarasujące wyjazd w prawo blokują tym, którzy stoją za skręcającym w lewo? Kiedy była na zatarasowanym skrzyżowaniu Karmelickiej z Jagiellońską i Szpitalną? Gdzie ta policja jest, kiedy rowerzyści wjeżdżają całym pędem na przejścia dla pieszych i jeszcze wyzywają kierowców, że gwałtownie hamują, żeby kretynów nie zabić? Pisać dalej, czy tylko zapytać gdzie? gdzie? gdzie?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.