To nie był łatwy weekend dla kierowców i służb ratunkowych. Na drogach powiatu wadowickiego doszło
Nerwowy weekend na drogach. Sporo kolizji

To nie był łatwy weekend dla kierowców i służb ratunkowych. Na drogach powiatu wadowickiego doszło aż do 14 kolizji drogowych. Główną ich przyczyną była prędkość i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Pogoda nie rozpieszcza ani kierowców ani służby ratunkowe. W weekend na powiatowych drogach doszło aż do 14 kolizji drogowych.

Główną ich przyczyną było niezachowanie ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi zwracamy się do wszystkich uczestników ruchu, by zachowali szczególną ostrożność i rozwagę, by każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu – informuje nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W sobotę (2.12) patrol drogówki zatrzymał prawo jazdy kierującemu pojazdem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Barwałd Dolny około godziny 15:00, gdzie policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością kierującego pojazdem marki volkswagen caddy. Pomiar prędkości wykazał, iż pojazd poruszał się z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie znajduje się obszar zabudowany, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – dodaje rzeczniczka wadowickiej policji.

W związku z przekroczeniem prędkości mundurowi ukarali mieszkańca powiatu wadowickiego mandatem i zatrzymali jego prawo jazdy.

Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ostrożną jazdę. Zimowa pogoda ma utrzymać się przez kolejne dni.


(AS)
(zdjęcie: OSP Radocza)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.