W jednym z bloków na Osiedlu Kopernika w mieszkaniu został dwu i pół latek. Zaczął się dusić a na
Dramatyczna akcja. Dwu i pół latek zaczął się dusić w zamkniętym mieszkaniu

W jednym z bloków na Osiedlu Kopernika w mieszkaniu został dwu i pół latek. Zaczął się dusić a na balkonie została uwięziona dorosła osoba, zaś matka nie mogła dostać się domu. Pomogli strażacy.

W środę (22.11) popołudniu w jednym z bloków na Osiedlu Kopernika w Wadowicach doszło do groźnego zdarzenia. Matka dwu i pół latka  wyszła na chwilę z mieszkania na zakupy, opiekował się nim inny dorosły, prawdopodobnie babcia.  Jak się okazało, maluch... zamknął ją na balkonie, gdzie została ona uwięziona i nie mogła  się dostać do środka. Mama zaś nie mogła zaś wejść do środka, bo drzwi na klatkę schodową również uległy zatrzaśnięciu a ona nie wzięła kluczy.

Jakby tego było mało, dorosły, uwięziona na balkonie osoba zauważyła że maluch wymiotuje i może się dusić. Przestraszona rodzicielka wezwała pomoc. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Wadowice, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy wyważyli drzwi wejściowe od mieszkania i zajęli się maluchem

Na szczęście nic wielkiego mu się nie stało, cały czas był przytomny i funkcjonował normalnie. Przybyły na lekarz stwierdził, że nic mu nie dolega – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Maluch nie wymagał przetransportowania do szpitala. Wszystko na szczęście dobrze się skończyło.

Po godzinie 13:00 podobna akcja miała miejsce w Andrychowie.Tu w jednym z mieszkań w blokach przy ulicy Włókniarzy przebywała starsza kobieta, z którą nie było kontaktu. Strażacy z JRG Andrychów weszli do mieszkania przez okno. Pierwszej pomocy udzielili jej ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.