Powiat wadowicki wyremontował drogę pod Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowy asf
Nowa droga pod kalwaryjski klasztor

Powiat wadowicki wyremontował drogę pod Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowy asfalt cieszy zarówno mieszkańców jak i pielgrzymów, bo jest to dosyć uczęszczana trasa.

Jak poinformował starosta wadowicki Bartosz Kaliński, Kalwaria Zebrzydowska otrzymała kolejny prezent na swoje 400-lecie. Powiat wadowicki wyremontował drogę pod tutejsze Sanktuarium Pasyjno-Maryjne. Nowy asfalt cieszy zarówno mieszkańców jak i pielgrzymów, bo jest to dosyć uczęszczana trasa.

W tym roku powiat na inwestycje drogowe w gminie Kalwaria przeznaczył ponad 1,6 miliona złotych, za które m.in. zmodernizowano ponad 2,5 kilometra nawierzchni w Przytkowicach i Leńczach (łącznie 1,7 kilometra), Kalwarii Zebrzydowskiej (600 metrów) oraz Barwałdzie Górnym (300 metrów).

Wkrótce ma zakończyć się też największa inwestycja powiatu wadowickiego w tej kadencji w tej gminie. To budowa nowego mostu w Leśnicy nad Cedronem, który połączy gminy Stryszów i Lanckoronę. Zastąpi on starą, wyeksploatowaną przeprawę. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie aż 2,3 miliona złotych, z czego 1,1 miliona to pieniądze, jakie starostwo pozyskało z budżetu państwa. Blisko 1 milion zł pochodzić będzie z budżetu powiatu, a 170 tysięcy złotych dołoży gmina Stryszów.

Jak informuje starosta, kierowcy jeszcze w tym roku pojadą nową przeprawą. Na razie od kilku miesięcy muszą korzystać z objazdów.

 

(MG)
(zdjęcie, wideo: Facebook Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.