Andrychowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu na terenie gminy Andrychów.
Policja zatrzymała 22-latka. Kradł auta na części

Andrychowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu na terenie gminy Andrychów.  22-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

W poniedziałek (13.11) andrychowski komisariat został powiadomiony o kradzieży pojazdu marki volvo z terenu gminy Andrychów.

Z treści zawiadomienia wynikało, że samochód zaparkowany był przy drodze wojewódzkiej i zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach 10 listopada – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Z uwagi na charakter zdarzenia do sprawy zostali zaangażowani policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, którzy ustalili, że skradziony samochód trafił na jedną z prywatnych posesji, gdzie został zdemontowany, a następnie oddany na  skup złomu.

Mundurowi ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Andrychów. Pojazd udało się odzyskać. Z terenu jednej z posesji powiatu wadowickiego policjanci odzyskali również felgi aluminiowe z oponami, pochodzące z tego auta.

Organizatorowi tego procederu postawiono zarzut do którego się przyznał. Mężczyźnie  grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań dotyczących paserstwa jak również fałszowania dokumentacji.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Gratulacje 2017-11-17 16:22
Trzeba pogratulować policjantom z Andrychowa. I zapytać czemu ich koledzy z Wadowic nie mają się czym pochwalić?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.