Warto uważać i zatrzymywać się przed KAŻDYM przejazdem kolejowym bez względu czy jest to przejazd z
Uważajcie na przejazdach, nawet tych z rogatkami!

Warto uważać i zatrzymywać się przed KAŻDYM przejazdem kolejowym bez względu czy jest to przejazd z rogatkami czy  przejazd wyposażony jedynie w krzyż św. Andrzeja i znak STOP. Zobaczcie, co ostatnio spotkało starostę wadowickiego na drodze w Ryczowie.

Przejazdów kolejowych w powiecie wadowickim mamy sporo, zarówno tych najbezpieczniejszych kategorii A z rogatkami i sygnalizacją świetlną jak i tych o najniższej kategorii E i F, często zarośniętych i ledwo widocznych. Mamy tu w końcu aż cztery linie kolejowe nr 94, nr 97, nr 103 oraz nr 117.

Niestety sporo kierowców jeździ na pamięć i lekceważy znaki STOP, co w ciągu kilku ostatnich lat skutkowało kilkoma poważnymi wypadkami, bo zderzenie samochodu z potężną i ciężką maszyną raczej nie należy do najprzyjemniejszych...

Warto uważać i zatrzymywać się przed KAŻDYM przejazdem kolejowym bez względu czy jest to przejazd z rogatkami czy zarośnięty i zapomniany przejazd wyposażony jedynie w krzyż św. Andrzeja i znak STOP. Zawsze może dojść do awarii urządzenia czy zawiedzie czynnik ludzki.

Taka przygoda spotkała w poniedziałek (13.11) starostę wadowickiego Bartosza Kalińskiego na przejeździe kolejowym w Ryczowie (droga Ryczów - Łączany). Przebiega tutaj dosyć ruchliwa linia kolejowa nr 94 Kraków Płaszów - Oświęcim, na której od roku nie ma ruchu pasażerskiego jest za to spory ruch towarowy. Nie działały tutaj rogatki oraz sygnalizacja świetlna a o tym fakcie informował kierowców jedynie znak STOP i mała żółta tabliczka. Niektórym to jednak nie wystarcza  i nieuwaga kończy się jak się kończy... Tu akurat nic nikomu na szczęście się nie stało.

Taka sytuacja powtarza się też często na przejeździe kolejowym z rogatkami na ulicy Wałowej w Wadowicach. Uważajcie więc!

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Hffjyfhgg 2017-11-14 19:01
Mogl pojechac
Cytować
+2 #2 kasia 2017-11-16 13:54
Przecież jest znak stop i znak informujący, że rogatka jest uszkodzona. Więc o co chodzi?
Cytować
0 #3 kika 2017-11-16 17:01
Przejazdy kat.f są to przejazdy niepubliczne wlascicielem nie jest Plk tylko prywatny użytkownik i on ma obowiązek go utrzymywać a co innych przejazdów to przepisy o ruchu drogowym mówią zblizajac sie do przejazdu ma sie jechać żeby samochód zatrzymac w kazdej chwili a stop do czegos zobowiązuje chyba nawet starostę i nie tylko
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.