Prokuratura Rejonowa w Wadowicach umorzyła śledztwo w sprawie ostrzelania śrutem przez myśliwych stad
Strzelanina w stadninie we Frydrychowicach. Prokuratura umorzyła dochodzenie

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach umorzyła śledztwo w sprawie ostrzelania śrutem przez myśliwych stadniny we Frydrychowicach. Decyzję zamierza zaskarżyć Ruch Ludzie Przeciwko Myśliwym.

Pod koniec sierpnia tego roku  grupa myśliwych polując na kaczki ostrzelała stadninę koni we Frydrychowicach. Obiekt znajduje się tuż obok stawów, a te okolice to rewir polowań jednego z tutejszych kół łowieckich. Trzy młode dziewczyny doskonaliły tutaj jazdę konno. W ich stronę poleciały rykoszetem śruty, a przed zranieniem uchroniły na szczęście kaski. Jeden z nich trafił psa, owczarka właściciela, który przestraszony ugryzł mamę jednej z dziewczynek. Wezwano policję. O sprawie informowaliśmy TUTAJ.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie zastali już myśliwych. Dzień później przyjechali oni jednak tutaj aby posprzątać łuski. Ja mówił nam właściciel stadniny, nikt nie zwrócił się do niego informując o polowaniu, czego wymagałaby grzeczność. Zajęcia  mogły by wtedy odbyć się w innym terminie. Ma też żal do policjantów z andrychowskiego komisariatu, którzy przesłuchiwali go na okoliczności tego zdarzenia.

W tej sprawie interweniował też do komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach inspektora Włodzimierza Warzechy poseł Józef Brynkus (Kukiz'15). Jak twierdził, obawy budziły dziwne zachowanie zajmujących się tą sprawą funkcjonariuszy, z czym zwrócili się do niego mieszkańcy Wadowic i Frydrychowic. Według posła, pojawiły się sugestie, iż opieszałość w wyjaśnieniu sprawy i ukaraniu sprawców spowodowana została tym, że tereny łowieckie we Frydrychowicach należą do koła łowieckiego zrzeszającego według informacji mieszkańców, licznych funkcjonariuszy Policji oraz byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa.

Po kilku miesiącach Prokuratura Rejonowa w Wadowicach umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Z uwagi na charakter zdarzenia w toku dochodzenia powołano biegłego z zakresu medycyny sądowej w celu określenia obrażeń doznanych przez małoletnią Gabrielę w wyniku ostrzału śrutem, gdzie biegły wykazał, iż wymieniona małoletnia nie doznała żadnych obrażeń ciała, a więc nie można mówić o zaistnieniu okoliczności powodujących realne zagrożenia dla zdrowia i życia małoletniej. Przebieg zdarzenia a w szczególności zachowanie osób polujących nie naruszało obowiązujących przepisów łowieckich, tym samym nie powodowało to bezpośredniego narażenia osób na bezpieczeństwo utraty życia – czytamy w uzasadnieniu Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Decyzję prokuratury zamierza zaskarżyć do sądu Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym z Warszawy, która złożyła w tej sprawie odrębne zawiadomienie o przestępstwie. Fundacja  ujawniła na Facebooku decyzję prokuratury wraz z uzasadnieniem.

Zamierzamy po raz kolejny dobrać się do dupska myśliwskiej mafii. Zatrudnimy prawnika który przygotuje zażalenie i pojedziemy w na miejsce zdarzenia żeby zebrać relacje, informacje i dowody winy myśliwych. Zrobimy to co powinna zrobić prokuratura czyli wszystko by postawić przed sądem myśliwskich popaprańców którzy o mały włos nie pozabijali dzieci – czytamy na facebookowym profilu Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+18 #1 Babcia 2017-11-14 11:29
Ciekawe kto z lokalnych notabli jest w strukturach myśliwskich, bo gdyby to były szaraczki to zapewne wyrok byłby inny.
Cytować
+17 #2 ja 2017-11-14 11:41
strzelał policjant i 3 lekarzy
Cytować
+16 #3 Mieszkaniec Gminy 2017-11-14 13:07
Cytuję ja:
strzelał policjant i 3 lekarzy

Jeśli to prawda, to by wiele wyjaśniało.
Cytować
+3 #4 jbrynkus 2017-11-14 17:14
proszę oglądać dzisiejsze fakty tvn o 19. 00
Cytować
+5 #5 padawangraca 2017-11-14 18:57
Cytuję Babcia:
Ciekawe kto z lokalnych notabli jest w strukturach myśliwskich, bo gdyby to były szaraczki to zapewne wyrok byłby inny.

hm, no pomyślmy czyj ojciec jest myśliwym
Cytować
+11 #6 niewierny 2017-11-14 20:55
To się prokurator z Wadowic popisał...
Cytować
+6 #7 פֿאָלקס שטימע 2017-11-16 00:35
Wołkowicka sitwa ma się doskonale.

fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/problemy-mieszkancow-rokowa-z-mysliwymi,790444.html
Cytować
+4 #8 gość 2017-11-16 10:23
Wadowicki wymiar sprawiedliwości to jeden wielki skandal. A o powyższym wydarzeniu piszą już wszędzie... No tak, tu się wszystko zaczęło...
Cytować
+2 #9 MG 2017-11-16 18:26
Ręka rękę myje;] tak to w Wadowickim grajdołku już jest.. Gdybym ja tak zrobił/a to by mnie w pierdlu zamknęli na kilka lat za nieumyślne spowodowanie obrażeń na ciele dziecka. Ponad to skoro koń został ranny na co są dowody;] mógł się spłoszyć, zrzucić z siebie dziecko i np uszkodzić kręgosłup.. i co zamietli by to też pod dywan? Bo policjant i lekarz?? jedna klika!! z prokuratorem na czele!! Powinni za to odpowiedzieć jak każdy Kowalski!! Śmiech na sali!! Odwoływać się od wyroku w sądzie wyższej instancji!!
Cytować
+1 #10 פֿאָלקס שטימע 2017-12-02 01:06
tvn24.pl/czarno -na-bialym,42,m /czarno-na-bial ym-historia-spo d-wadowic,79521 1.html
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.