Pechowo zaczął się kolejny listopadowy tydzień. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do trzech gro
Niebezpiecznie na drogach. Od rana kolizje i wypadki

Pechowo zaczął się kolejny listopadowy tydzień. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do trzech groźnych zdarzeń drogowych w Andrychowie i Brodach. Dwie osoba trafiły do szpitali. Uważajcie!

W ciągu kilkunastu ostatnich godzin pogorszyły się warunki drogowe. Ze względu na padający deszcz, jest mokro i ślisko. Niestety ma efekty nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek (13.11) na drogach powiatu wadowickiego doszło do kilku groźnych zdarzeń.

Przed godziną 9:00 w Andrychowie na ulicy Krakowskiej, leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52, przy skrzyżowaniu ze Żwirki i Wigury zderzyły się trzy samochody osobowe. Na szczęście mimo uszkodzonych pojazdów, nic nikomu się nie stało. Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Andrychów oraz policja. Przez kilkadziesiąt minut ruch pojazdów odbywał się tutaj wahadłowo.

 

Również w Andrychowie, ale tym razem na ulicy Włókniarzy, na skrzyżowaniu przy wjeździe do marketu Tesco zderzyły się dwa samochody osobowe. Tu również nic nikomu się nie stało.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 52 w Brodach (gmina Kalwaria Zebrzydowska). Tutaj zderzył się samochód osobowy z busem, który dodatkowo wylądował w rowie.

Kierujący pojazdem marki renault megane jadąc od strony Wadowic w stronę Krakowa, wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas drogi w wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym dostawczym peugeotem boxerem – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Brody, policja a także dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które zajęły się dwoma poszkodowanymi osobami: kierowcą renault megane (który został przetransportowany do szpitala w Wadowicach) oraz pasażerem z peugeota (został przetransportowany do szpitala w Myślenicach).

Ruch w tym miejscu był przez dłuższą chwilę zablokowany, potem odbywał się wahadłowo, przez co tworzyły się spore korki.

Policja apeluje o ostrożność za kierownicą.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 LasPalmas 2017-11-13 12:06
Kierowcy Meganki zabrać prawo jazdy! Nie bez powodu jest tam podwójna ciągła linia, a ten bezmózg jeszcze wyprzedzał! Drogowy zabójca!
Cytować
+4 #2 Poszkodowany_95 2017-11-14 07:37
Jestem osobą poszkodowaną, jadącą prawidłowo samochodem marki Peugeot Boxer - jako pasażer. W wyniku Twojej "próby" wyprzedzania na podwójnej ciągłej w terenie zabudowanym doznałem ran ciętych twarzy, skręcenia stawu kolanowego, oraz skręcenia kręgów szyjnych. "kierowco" - możesz być pewny, że pociągnę Cie do odpowiedzialnoś ci karnej, uprawnień do kierowania pojazdem nie zobaczysz na oczy już nigdy, A swoją najbliższą wypłatę przeznaczysz na koszty mojej hospitalizacji.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.