Delegacje i poczty sztandarowe, złożenie kwiatów pod pomnikiem 12. Pułku Piechoty, śpiewnie pieśni
Tak Wadowice obchodziły 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Delegacje i poczty sztandarowe, złożenie kwiatów pod pomnikiem 12. Pułku Piechoty, śpiewnie pieśni patriotycznych a także grochówka dla wszystkich: tak wadowiczanie obchodzili 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

Wadowice od lat obchodzą uroczyście Narodowe Święto Niepodległości i od lat mniej więcej w podobny sposób. W sobotę (11.11) uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 w kościele św. Piotra Apostoła od krótkiego słowno-muzycznego przedstawienia przygotowanego przez uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach. Było ono wprowadzeniem do mszy świętej za ojczyznę. Uczestnicy otrzymali też od Starostwa Powiatowego w Wadowicach okolicznościowe biało-czerwone chorągiewki a także czerwono-białe kotyliony, które w czwartek (10.11) wykonano w Muzeum Miejskim w Wadowicach.

Po mszy, w asyście połączonych orkiestr dętych OSP Klecza i OSP Chocznia delegacje z różnych instytucji, poczty sztandarowe, i przedstawiciele władz wadowickich i miejskich spółek przemaszerowali pod pomnik 12 Pułku Piechoty. Tam odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i złożono kwiaty oraz oddano hołd poległym i pomordowanym w walce o niepodległość Polski.

Na trasie pochodu jak i pod samym pomnikiem, mimo zimna i przenikliwego wiatru, pojawiło się sporo mieszkańców, którzy, jak przystało, zaopatrzeni w biało-czerwone flagi chcieli zamanifestować swój patriotyzm. Były też przemówienia, które rozpoczął burmistrz Wadowic.

Spotkaliśmy się tutaj w takiej dużej liczbie, pomimo różnic światopoglądowych, politycznych, pomimo tego, że mamy różne pomysły na miasto, na Polskę, wszyscy jesteśmy razem. I to bardzo mnie cieszy i mam nadzieję, że tak będzie też w kolejnych latach, że wspólnie będziemy spotykać się tutaj ponad podziałami, ponad różnicami, ponad tym wszystkim, co na co dzień nas dzieli. Bo musimy pamiętać że wtedy kiedy Polacy są podzieleni, nasz ojczyzna upada, dzieje się źle. Wtedy, kiedy jednoczymy się, działamy razem, osiągamy naprawdę duże sukcesy – mówił burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Potem  przemawiał senator Andrzej Pająk (PiS), a po nim głos zabrał w imieniu posła Józefa Brynkusa (Kukiz '15) Michał Siwiec Cielebon, który wytknął burmistrzowi miasta to, że stanął plecami do pomnika.

To jest takie miejsce, w którym skupia się nasza pamięć o bohaterach niepodległości. Pamięć o bohaterach niepodległości również jest w tym pomniku w ziemi pobranej z grobów żołnierzy 12 Pułku Piechoty, broniącej Rzeczypospolitej – mówił Michał Siwiec Cielebon.

Na koniec głos zabrał starosta wadowicki Bartosz Kaliński, który przemawiał bez mikrofonu, który już wcześniej zawodził, przez co zebrani słabo słyszeli m.in. senatora Pająka.

Przepraszam, że nie wszyscy mnie dzisiaj usłyszą, ponieważ za nagłośnienie odpowiadają służby miejskie, widać miał być słyszany głos burmistrza ale nas głos będzie usłyszany – wbił szpilę Klinowskiemu starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Podczas przemówień, w których wiele mówiło się o Janie Pawle II, Józefie Piłsudskim, ojczyźnie i zjednoczeniu narodu i mieszkańców, takie przepychanki pomiędzy przemawiającymi nieco smucą, ale  chyba wyraźnie świadczą o tym, że zbliżają się wybory samorządowe... Pozytywną sprawą było jednak to, że w końcu Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Wadowicach takie obchody zorganizowali wspólnie a i wszystkie opcje polityczne składały kwiaty pod pomnikiem razem. W poprzednich latach różnie z tym niestety bywało a ojczyznę przecież mamy jedną...

Po wystąpieniach orkiestry zagrały wiązankę pieśni patriotycznych po czym pochód przeszedł na wadowicki rynek gdzie  odbyło się śpiewanie pieśni patriotycznych przy udziale członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, gry i zabawy dla dzieci (m.in. wspólne malowanie napisu "Mamy niepodległą") zwiedzanie miasta "Śladami Niepodległości" a także serwowano grochówkę.

Przypomnijmy, że Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

Do 1937 roku PPS świętowała rocznicę niepodległości 7 listopada, na pamiątkę utworzenia Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości i do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy (w roku 1937 i 1938).

Podczas okupacji hitlerowskiej w latach 1939–1944 oficjalne lub jawne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości, było niemożliwe. W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca – datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. W czasach PRL wielokrotnie organizowane w całym kraju przez opozycję manifestacje patriotyczne były tego dnia brutalnie tłumione przez oddziały ZOMO, a ich uczestnicy aresztowani przez Służbę Bezpieczeństwa.

Święto obchodzone 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm PRL-u IX kadencji, lecz pod nieco zmienioną nazwą: Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+35 #1 bn 2017-11-11 16:05
Sorry ale dla mnie bez sensu pstryczek ze strony Kalińskiego. W starostwie wszystko działa idealnie? Wydział dróg, komunikacji budownictwa? Zawsze bez zarzutu? A jeśli nie to rozumiem spisek? Najlepiej burmistrza Wadowic? Oj starosto Kaliński i ty ze swoimi zachowaniem chcesz być burmistrzem Wadowic?
Cytować
+29 #2 martin 2017-11-11 16:17
Na pewno popsuli żeby staroście utrudnić życie bo miał takie piękne przemówienie :) tak w ogóle to starosta Kaliński z Tomic jest w Wadowicach pępkiem świata :) Na serio – nie można było oceny zostawić ludziom?
Cytować
+31 #3 berek 2017-11-11 16:21
Podobno wczoraj nie dojechał do jednej ze szkół w Andrychowie mimo ze dzwonił ze juz wyjeżdża z Wadowic,po 2 godzinach nie dotarł.Przygani al kocioł garnkowi...Cięż ko mu bedzie walczyć o fotel burmistrza,bo nawet chyba nigdy tu nie mieszkał.
Cytować
+30 #4 zawiedziony 2017-11-11 16:36
Czyli to prawda z tą imprezą gdzie nie dojechał starosta a uczniowie czekali na niego dwie godziny??? Jeśli prawda to pouczanie kogokolwiek chyba odpada panie starosto. Niech się pan kultury uczy od pana Tomka to może za 18 lat zostaniesz pan burmistrzem
Cytować
+12 #5 zagadka 2017-11-11 16:57
Kto czytał karkę, a kto mówił z głowy ?
Cytować
+26 #6 rolnik 2017-11-11 17:07
Czy złośliwość i małostkowość Kalińskiego to jego cechy rozpoznawcze?
Słoma to nie jest dobre rozwiązanie dla Wadowic.
Cytować
+3 #7 zagadka 2017-11-11 17:08
Kto był ubrany jak człowiek, a kto jak żul?
Cytować
+17 #8 asi 2017-11-11 17:34
Pomnik należałoby już wyremontować , dotarć lampy oświetlające go w nocy , aby godnie uszanować BOHATERÓW . Widziałem takie oświetlenie pomnika w Bielsku , rozbiło duże wrażenie .
Cytować
+5 #9 asi 2017-11-11 17:39
Przepraszam za błąd literowy ma być zrobiło duże wrażenie .
Cytować
-12 #10 Ja 2017-11-11 17:44
To był żenujący soejtakt w wykonaniu Klinowskiego który pierwszy raz jak go obserwóję tyle mówił o współptacy. Tylko dziwnym trafem jak tylko przestał mówić mikrofon pierdnął pilka razy i już się nie odezwał. Po co ten imbecyl zapraszał posłów i senatorów jak odebrał im głos. Jedynie Kaliński do nas podszedł i jako taki było go słychać. Wadowicami rządzi cynik i drań. Klinowski bierz plecak i wyp... z tego miasta.
Cytować
+22 #11 janek 2017-11-11 17:51
Czy to, że na żadnym zdjęciu nie widać pomnika to przypadek? Wielkie świętowanie na pokaz a stan techniczny pomnika i wygląd tej ohydnej ściany koszar za nim wołają o pomstę do nieba !!!!!!
Cytować
+7 #12 krzysztof 2017-11-11 17:55
Bez teorii spiskowych? Ponieważ Kaliński ani jego znajomi centrum świata nie są to może po prostu zepsuło się??? W starostwie nic nigdy nie zespuło się? Drogi zawsze idealnie wybudowane? itd. Do tego jeśli to był przytyk do kogoś do zwykłych pracowników tak więc "brawo" panie Kaliński. Spokoju, skromności i odrobiny wyrozumiałości życzę – jeszcze panie Kaliński nie jesteś burmistrzem a już ludzie boją się twojego zachowania jakbyś był.
Cytować
+21 #13 jędrek 2017-11-11 18:38
Ludzie bali się co zrobi Klinowski a tu niespodzianka bo gwiazdą został Kaliński. Swoją drogą wie pan że pana atak czy przytyk to nie pod adresem burmistrza ale pracowników? I jeszcze jedno – jeśli prawda jak zachował się pan w stosunku do uczniów tej szkoły w Andrychowie to lepiej pilnować swoich manier i swoich błędów.
Cytować
-4 #14 Krasnale grasują 2017-11-11 18:46
Kurcze w tym mieście chyba krasnale grasują. Bo przecież burmistrz nasz nie przemalował witaczy Wadowic z barw papiedkich. Zrobili to kibice. Podobnie jak nie usunął symboli JPII z herbu choć dziwnym trafem od tej pory nikt ich nie widział. Oczywiście z dzisiejszą awarią nagłośnienia też nie miał nic wspólnego. Od taki fart że tylko jego było słychać a asystenta Posła Brynkusa i starosty już nie.
Cytować
+15 #15 PROTEZA KSZTAŁCENIA 2017-11-11 20:32
Cytuję jędrek:
Ludzie bali się co zrobi Klinowski a tu niespodzianka bo gwiazdą został Kaliński. Swoją drogą wie pan że pana atak czy przytyk to nie pod adresem burmistrza ale pracowników? I jeszcze jedno – jeśli prawda jak zachował się pan w stosunku do uczniów tej szkoły w Andrychowie to lepiej pilnować swoich manier i swoich błędów.

Jaka partia, taka genderska gwiazda, nawet osiem garniaków z kamizolami nie przykryje marazmu intelektualnego Gendera
Cytować
-7 #16 gość 2017-11-11 21:52
no sorry, jakoś burmistrzowi po jego swietnym przemówieniu nikt brawa nie bil :) ani jednego oklasku nic cisza ... wiec sie chlopak wkurzyl i reszcie mikrofon wyłączył, proste. Tak wiec wszyscy zwolennicy Klinowskiego bijcie brawo jak wasz wódz przemawia, bo nie wiadomo co zrobi nastepnym razem
Cytować
-5 #17 hmmm 2017-11-11 22:02
Jeżeli serio myślicie, ze ten popsuty agregat to przypadek to nie wiecie z kim macie do czynienia. Klinowski jest msciwy i za wszelką cenę chce postawić na swoim - patrz Ogrodowa. oczywiście przykładow jest więcej a dzisiaj pod pomnikiem powiedzmy sobie szczerze przemawiali ci ktorych klinowski niecierpi i on sie na to zgodzil jako współorganizato r którego jedynym zadaniem bylo zorganizowanie naglosnienia pod pomnikiem :)
Cytować
+2 #18 mioty królicze 2017-11-11 22:31
Cytuję gość:
no sorry, jakoś burmistrzowi po jego swietnym przemówieniu nikt brawa nie bil :) ani jednego oklasku nic cisza ... wiec sie chlopak wkurzyl i reszcie mikrofon wyłączył, proste. Tak wiec wszyscy zwolennicy Klinowskiego bijcie brawo jak wasz wódz przemawia, bo nie wiadomo co zrobi nastepnym razem

Takie coś moŻe wymyślić tylko pisior, Klinowski nawet z gołą doopą ma swoją wartość intelektualną, a nie to co Bartolineloo z podbudówką rolną i tajnymi płatnymi kursami zaocznymi na KSW
Cytować
+9 #19 wadowiczanin 2017-11-11 22:36
Mylisz się. Urząd miasta zorganizował dzis dużo więcej. Kto był na rynku to wie. Jak ktoś zmył się w samozachwycie ze swojego "występu" to jego sprawa. Ale jak dla kogoś jedyną atrakcją święta jest przemówienie starosty to ma prawo nie zauważyć pracy innych. Agregat pewno klinowski sam zespuł? :) Czy kazał zespuć jakiemus pracownikowi?:) Ludzie dajcie spokój. Naprawdę święto niepodległości to dużo więcej niż przygotowane przemówienie waszego guru "gender" które wygłosił bez mikrofonu (tak wynika ze zdjęć). Zejdźcie na ziemię. Ani się na nim świąt nie kończy ani nie zaczyna serio :) Kaliński jeśli to prawda jak zachował się w stosunku do uczmiów z Andrychowa to raczej sobie powinien się przyjrzeć i na siebie może "pohukiwać"?
Cytować
-2 #20 No! 2017-11-11 23:12
Cytuję hmmm:
Jeżeli serio myślicie, ze ten popsuty agregat to przypadek to nie wiecie z kim macie do czynienia. Klinowski jest msciwy i za wszelką cenę chce postawić na swoim - patrz Ogrodowa. oczywiście przykładow jest więcej a dzisiaj pod pomnikiem powiedzmy sobie szczerze przemawiali ci ktorych klinowski niecierpi i on sie na to zgodzil jako współorganizator którego jedynym zadaniem bylo zorganizowanie naglosnienia pod pomnikiem :)

Ogrodowa już zaczyna się mu odbijać czkawką, a to jeszcze nie koniec. I pytanie z tym związane - zapłaci ze swoich czy odsiedzi? :-)
Cytować
-4 #21 No! 2017-11-11 23:14
Cytuję mioty królicze:
Cytuję gość:
no sorry, jakoś burmistrzowi po jego swietnym przemówieniu nikt brawa nie bil :) ani jednego oklasku nic cisza ... wiec sie chlopak wkurzyl i reszcie mikrofon wyłączył, proste. Tak wiec wszyscy zwolennicy Klinowskiego bijcie brawo jak wasz wódz przemawia, bo nie wiadomo co zrobi nastepnym razem

Takie coś moŻe wymyślić tylko pisior, Klinowski nawet z gołą doopą ma swoją wartość intelektualną, a nie to co Bartolineloo z podbudówką rolną i tajnymi płatnymi kursami zaocznymi na KSW

On tylko z goła doopą i nic więcej. Taki podmiejski nienażarty forsy doopek.
Cytować
-3 #22 mioty królicze 2017-11-11 23:27
Cytuję No!:
Cytuję mioty królicze:
Cytuję gość:
no sorry, jakoś burmistrzowi po jego swietnym przemówieniu nikt brawa nie bil :) ani jednego oklasku nic cisza ... wiec sie chlopak wkurzyl i reszcie mikrofon wyłączył, proste. Tak wiec wszyscy zwolennicy Klinowskiego bijcie brawo jak wasz wódz przemawia, bo nie wiadomo co zrobi nastepnym razem

Takie coś moŻe wymyślić tylko pisior, Klinowski nawet z gołą doopą ma swoją wartość intelektualną, a nie to co Bartolineloo z podbudówką rolną i tajnymi płatnymi kursami zaocznymi na KSW

On tylko z goła doopą i nic więcej. Taki podmiejski nienażarty forsy doopek.

Goła doopa z wiedzą jest stokroć warta od protezowni wykształcenia tych garniakowców... garniaki zdejmą i nic nie ma jest.. ą ę jo z tomicóf itd..itp...
Cytować
-2 #23 Brawo 2017-11-11 23:33
Ja nie wiem dlaczego, ale bardzo duzo jest w was agresji w komentarzach popierajacych Burmistrza. Jestescie bardzo nabuzowani!
Cytować
0 #24 @mioty krolicze 2017-11-11 23:37
Klinowski z pewnością ma wartość intelektualną ale chyba wlasnie w golej dooopie:)
Cytować
+3 #25 klasyk 2017-11-12 07:26
Cytuję bn:
Sorry ale dla mnie bez sensu pstryczek ze strony Kalińskiego. W starostwie wszystko działa idealnie? Wydział dróg, komunikacji budownictwa? Zawsze bez zarzutu? A jeśli nie to rozumiem spisek? Najlepiej burmistrza Wadowic? Oj starosto Kaliński i ty ze swoimi zachowaniem chcesz być burmistrzem Wadowic?
Tak nie zachowuje się ortodoksyjny Katolik
Cytować
+9 #26 CzłowiekzGór 2017-11-12 07:30
Cytuję rolnik:
Czy złośliwość i małostkowość Kalińskiego to jego cechy rozpoznawcze?
Słoma to nie jest dobre rozwiązanie dla Wadowic.

To wina radnych że takiego starostą zrobili. Zresztą obie Rady i Miejska i Powiatowa to kompromi.... na skalę Ogólno......
Cytować
+11 #27 Wadowiczanka 2017-11-12 08:50
Szkoda że nikt nie chwali młodzieży która zaprezentowała się rewelacyjnie. Szkoła policyjna,harce rze wreszcie klasa mundurowa która dała pokaz musztry paradnej. To oni wraz z orkiestrą uświetnili te obchody a wszyscy widzą tylko polityków i ich przemówienia. Droga młodzieży jesteście prawdziwymi patriotami o czym świadczy wasza obecność i piękna reprezentacja Waszych Szkół
Cytować
+5 #28 6eqdy 2017-11-12 09:12
Żenada, od kiedy to Panie Burmistrzu oddaje się honory czy hołd w czapce na głowie ?
Cytować
+4 #29 martin 2017-11-12 09:21
Cytuję 6eqdy:
Żenada, od kiedy to Panie Burmistrzu oddaje się honory czy hołd w czapce na głowie ?


Na zdjęciach innych dziennikarzy widać że tak samno robi wiele osób w tym wysoko jak na Wadowice postawiony działacz pis.
Tak więc kto mieczem.....
Cytować
+6 #30 martin 2017-11-12 09:32
Wadowiczanka ma 100 procent racji. Najlepiej w takich uroczystościach prezenetują się dzieci i młodzież oraz osoby jakie są najważniejsze jakie wiele poświęciły lata temu dla Polski.
Niestety politycy zachowują się jakby to oni byli najważniejsi. Z tego co czytam w tym roku zwrócić uwagę na siebie chciał starosta? Nawet jak się ma podejrzenia to chyba niektóre rzeczy dobrze przemilczeć w takich sytuacjach albo obejść humorom a nie "wygłaszać pretensje" i "robić show" bo tak odbieram to zachowanie pana Kalińskiego. Inaczej w najlepszym razie ludzie myślą że to zbyt nerwowy człowiek do ważnych funkcji. Ale to problem pana Kalińskiego szczególnie jeśli to prawda jak potraktował młodzież z Andrychowa o czym pisali dziennikarze innego portalu.
Cytować
0 #31 Kto wygrał 2017-11-12 10:39
Kto miał najlepsze przemówienie?
Cytować
+2 #32 dert 2017-11-12 14:43
patrze na tych dwóch w czapkach i widze calkowity brak kultury
Cytować
+3 #33 Bobek 2017-11-12 18:59
Cytuję hmmm:
Jeżeli serio myślicie, ze ten popsuty agregat to przypadek to nie wiecie z kim macie do czynienia. Klinowski jest msciwy i za wszelką cenę chce postawić na swoim - patrz Ogrodowa. oczywiście przykładow jest więcej a dzisiaj pod pomnikiem powiedzmy sobie szczerze przemawiali ci ktorych klinowski niecierpi i on sie na to zgodzil jako współorganizator którego jedynym zadaniem bylo zorganizowanie naglosnienia pod pomnikiem :)

Wszędzie widzicie spiski? A urząd zorganizował też piknik, weź doczytaja zanim błotem obrzucisz
Cytować
-1 #34 hmm 2017-11-13 12:18
Cytuję Bobek:
Cytuję hmmm:
Jeżeli serio myślicie, ze ten popsuty agregat to przypadek to nie wiecie z kim macie do czynienia. Klinowski jest msciwy i za wszelką cenę chce postawić na swoim - patrz Ogrodowa. oczywiście przykładow jest więcej a dzisiaj pod pomnikiem powiedzmy sobie szczerze przemawiali ci ktorych klinowski niecierpi i on sie na to zgodzil jako współorganizator którego jedynym zadaniem bylo zorganizowanie naglosnienia pod pomnikiem :)

Wszędzie widzicie spiski? A urząd zorganizował też piknik, weź doczytaja zanim błotem obrzucisz

To nie spisek tylko celowe działanie - trzeba było widzieć jak w magistracie w piątek biegali jak z pęcherzem, co by wymyślić, by nie dopuścić ich do głosu... a potem gadać, że biedny Klinowski wyłączył innym mikrofon
Cytować
+5 #35 obserwator 2017-11-13 13:32
Te dwa buraki Klin ze Stopą za grosz honoru , te swoje mycki powinni pozdejmować oddając hołd, a może to wszystko mieli w czterech literach.
Cytować
+3 #36 historyk 2017-11-13 14:57
Burmistrz pod pomnikiem ze swym zastępcom
Cytować
+2 #37 Zbigniew Jurczak 2017-11-13 18:40
Z perspektywy byłego działacza I Solidarności, jednego z 6-osobowej ekipy, która w 1981 roku pomnik miastu przywróciła - parę refleksji.
Szkoda, że ci wszyscy aktywiści partyjni, tak widowiskowo demonstrujący swój patetyczny patriotyzm - nie zaszczycili swoją obecnością pokojowego, pacyfistycznego (mimo militarnych panienek)piknik u w rynku. Może nie lubią śpiewać? A może repertuar im nie odpowiadał. Widać patriotyzm nacjonalny przyćmiewa ten racjonalnie pozytywistyczny . Widać też znak czasu, bo wśród składających kwiaty odnalazłem więcej oponentów I Solidarności niż ówczesnych działaczy. Fascynat wadowickimi militariami, pan Michał C., wtedy uczeń liceum, był w naszym zespole przywracającym pomnik w 1981 roku. Załapał się potem z ekipą z Łabęd a teraz widać robi pod pomnikiem kampanię etatowym "bohaterom" związku. Widać, że wybory za rok. Słychać to było też w mowie starosty, mimo pojednawczego, w duchu bogoojczyźniany m apelu starosty o zgodę. W tym politycznym występie przed mieszkańcami swojego miasta, nie brylował burmistrz Klinowski. Określony gust i poziom widowni, zaspokoili aktorzy sceny politycznej trupy teatralnej poprzedniej burmistrz. To oni przywołali Boga w parafii Kasperka, oni rej wodzili pod pomnikiem, to ich podwładni zapewnili frekwencje i nawet pod ich dyktando grały gminne orkiestry oraz biegało w ordynku harcerstwo, bo Młodzież Wszechpolska pojechała do Warszawy.
Cytować
-2 #38 Zbyszku Jurczaku 2017-11-13 19:13
Chyba nie byłeś pod pomnikiem skora twierdzisz, że starosta miał polityczny występ. To bzdury, bo bardziej polityczny był Klinowski. Przecież on nic o Święcie Niepodległości, o historii nie powiedział. Truł tylko o pojednaniu, a wszyscy wiedzą, że jest bardzo zawziętym i mściwym człowiekiem, co udawadnia, że w rozpoczętej kampanii wyborczej jego wystąpienie było nieszczere i politycznie podstępne. Natomiast Kaliński był bardzo merytoryczny, dobrze przygotowany. No cóż Tobie Zbyszku Jurczaku rzeczywistość i obiektywność przysłaniają wielkie pieniądze, jakie dostałeś od burmistrza na realizację swoich projektów.
Cytować
-2 #39 3ewy 2017-11-13 19:29
1
Cytować
+7 #40 Mieszkaniec Gminy 2017-11-13 20:05
Starosta jest zwykłym burakiem. Jak można przy tak ważnej okazji robić tak marnych lotów "przytyczki" burmistrzowi? Ten gośc nie ma za grosz klasy. Przeczytał wzniosłe frazesy i zrobił show wokół siebie. Tymczasem sam sobą niewiele reprezentuje, co widać obserwując skuteczność działania choćby w przypadku chodnika w Kleczy, gdzie od 3 lat nie jest w stanie dokonać zgłoszenia budowy. Szczyt partactwa jak dla mnie, ale pod publiczkę scenki odgrywać i intrygi knuć przeciw miastu to jest pierwszy. Święty Janie Pawle II chroń Wadowice przed lokalnymi POPiSiorami.
Cytować
-2 #41 Zbigniew Jurczak 2017-11-13 20:08
[quote name= Tobie Zbyszku Jurczaku rzeczywistość i obiektywność przysłaniają wielkie pieniądze, jakie dostałeś od burmistrza na realizację swoich projektów.
FAKT. Tylko Kaliński odważył się przypomnieć główną przyczynę upadku I RP, którą był nasz aspołeczny indywidualizm, megalomania i nawiedzony charakter karmiony mitomanią. Te same elementy kształtują współczesne postawy patriotyzmu, tak bliskie politykom skrajnej prawicy, do których pan Kaliński się zalicza. Także insynuacja, że burmistrz daje mi wielkie pieniądze na realizacje moich projektów - jest tego przejawem. Bo Jurczak i TMZW od 45 lat robią to dla siebie, szanowny, choć anonimowy panie?????
Cytować
0 #42 barterolo 2017-11-13 23:01
Człowieku jaki podpisujesz się „Zbyszku Jurczaku”. Po pierwsze to bardzo słabe dodawać do swojego nicka „u” od czyjegoś nazwiska. Chciałbyś że ktoś podpisywał się „Bartoszu Kaliń…” i jechał po nim? To tak słabe że podejrzewam że albo jesteś politycznym dziw…24 albo kim z tej trio specgrupy od propagandy Kalińskiego jaka obstawiła święto niepodległości chyba lepiej niż policja :) Nawet nie chcę podejrzewać że sam starosta stosuje takie słabe zagrywki po to żeby jednych atakować a samego siebie wychwalać. To by nie było słabe ale mega żenujące
Cytować
-1 #43 Marta 2017-11-13 23:17
Tak sobie myślę - po co atakować tego starostę jeśli jest tak "słaby" jak go przedstawiają przeciwnicy? Po co tyle jadu pod jego adresem? Może jednak jego przemówienie było ok i zachowanie ok i to tak boli niektórych?
Cytować
0 #44 @Marta 2017-11-14 00:31
Tak sobie myślę - po co wychwalać tego starostę jeśli jest tak "dobry" jak go przedstawiają zwolennicy? Po co tyle jadu pod adresem Klinowskiego? Może jednak jego przemówienie mogło być ok ale jad miał popłynąć? Świadomie to zrobił, czy nie miał pojęcia jak zostanie odebrany? I dlaczego ludzie odpowiedzialni za nagłośnienie poczuli jad starosty?
Cytować
-1 #45 nagłośnienie 2017-11-14 09:32
No cóż miało działać nagłośnienie, a nie działało - poprawka działało tylko burmistrzowi! Zbieg okoliczności, przypadek, czy zwykła wtopa - tak czy siak się nie spisali! A teraz wyobraźcie sobie sytuację odwrotną, starosta załatwia nagłośnienie i tylko jemu działa mikrofon a reszcie nie - no i co byście tu wszyscy pisali?! Nie musicie odpowiadać! Jesteście jak KLINOWSKI, który się mieni znawcą prawa, ale sam przestrzega tylko prawa KALIEGO: Jak Kali zabrać to dobrze, jak Kaliemu zabrać, to źle! Innym zarzucacie stronniczość, obłudę a spójrzcie na siebie!
Cytować
-1 #46 Zbyszku Jurczaku 2017-11-14 13:55
Zwracam się do ,,nagłośnienie" :
-otóż, gdyby zdarzyła się podobna, acz odwrotna sytuacja z nagłośnieniem, to oczywiste, że miałbym prawo zarzucić staroście podstęp lub manipulację - zwłaszcza, że kampania - nie ukrywajmy - rozpoczęta. Zaistniał sytuacja świadczy o tym, że pijar nie jest obcy staroście.
A teraz do ,,barterolo":
-,,Zbyszku Jurczaku" - to oczywiste, że to nie moje nazwisko ani ksywa. Po prostu potraktowałem to jako zwrot /nagłówek/, lub jako początek pisma do Kogoś. Jest to zwrot często spotykany i jesteś chyba jedyna osobą, którą to drażni. No cóż, myślę, że Zbyszka J. to nie uraziło, a Ciebie tak. Więc przepraszam, a zarazem zwracam uwagę na fakt, że zgadzasz się z moim wpisem, co bardzo sobie cenię. Trudno jednak przejść obojętnie wobec faktu, że nie krytykujesz sformułowań określających starostę jako buraka, czy innych chamskich zwrotów. Tak widocznie Wy - zwolennicy niekompetentneg o burmistrza - macie.
Cytować
+1 #47 Kowal 2017-11-15 16:02
Nie wiem, co wy macie do tego Kalińskiego? To mądry, pracowity człowiek. Nie zwalnia pracowników jak Klinu i co chwilę coś robi. Klinu chwali się na fb, że wkrótce ruszą PIERWSZE wielomilionowe inwestycje, których wciąż nie widać, mimo że minęły już trzy lata. A Kaliński w ciągu trzech lat wybudował nowy budynek szpitala i dwa duże mosty, wyremonontował 60 km dróg i uruchomił trzy Centra w szkołach, na które pozyskał 15 mln zł z UE.
Cytować
+1 #48 Bob Budowniczy 2017-11-15 17:11
Kaliński wybudował dwa szpitale i pięć mostów. Zrobili mu zdjęcia, jak ładuje łopatą cement na budowie. To jest superfacet, nie to co Klinowski od kanapek.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.